Ahogy felhősödik a piac ege, a bányászok kezdenek eladni

A márciusban tapasztalt turbulencia a kriptopiacokon némi félelemhez vezetett a bányászok között. A nyilvános adatok alapján a bitcoin egyenlegek megmutatják, hogy a bányászok jelentős mennyiségben értékesítenek coinokat.
Ezzel valószínűleg a rövidtávon bekövetkezhető nagyobb volatilitásra próbálnak felkészülni.
Ráadásul már csak hetekre vagyunk a következő felezéstől, amely csökkenteni fogja a BTC inflációját, és egyben a bányászat nyereségességét is.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A bányászok pedig elkezdték értékesíteni a készleteiket. Ez vajon annak a jele, hogy mi következhet?

Közelebbről megvizsgálva a bányászokat és az általuk kezelt coinokat, segíthet jobban képbe kerülni a piac állapotával.
A TokenAnalyst adatai alapján úgy néz ki, a bányászok egyenlege mintegy 13,26%-os csökkenést mutat az elmúlt 30 napban. Ezzel egy időben pedig egyre növekvő volatilitást tapasztalhatunk a piac egészén.
Ez alatt a harminc nap alatt láttunk egy eddig nem tapasztalt esést, 8000-ről 3800 dollárig, bár azóta onnan feljebb jött az ár.
Amellett, hogy bár a bitcoin valamennyire visszaerősödött, ez a nagy mozgolódás rányomta a bélyegét a befektetők hangulatára is. Az pedig egyre bizonytalanabb, ahogy a piac maga is.
Az, hogy a bányászok éppen eladnak, arra utalhat, hogy éppen bebiztosítani próbálják magukat. Azaz a következő időszakban is nagy volatilitást várnak.

A bitcoin mozgása egyszerűen kiejti a ringből a kisebb bányászokat.

Matt D’Souza, egy blokkláncos befektetési alap menedzsere nemrégiben kifejtette, a BTC árfolyam-mozgásaira láthatóan hatalmas van befolyása a bányászoknak, az általuk most tanúsított eladási nyomás jelentősen visszafogja a növekedést.
Emellett a legutóbbi bányászati nehézségi újrakalibrálás során a nehézség közel 16%-ot csökkent, ez viszont historikus adatok alapján pozitív hatással van az árakra.
Az viszont D’Souza szerint is biztosnak tűnik, hogy bár a kis szereplők kihullanak a piacról, a nagy bányászok egyelőre tovább működnek, és a készleteiket is tartják, a későbbi magasabb ár reményében.
Azok a bányászok, akik éppen a profitos működés határán egyensúlyoztak, nem tehetik ezt meg, és mostanra ők lettek az eladási nyomás fő okozói a bitcoinnál.

Olvastad már? 4 éves ciklusokat követ a bitcoin árfolyama?

Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.