A Világbank nem akar részt venni El Salvador bitcoinos kezdeményezésében

Az ország hivatalosan is felkérte a világbankot, hogy működjön közre a bitcoin hivatalos fizetőeszközként való bevezetésében, de ők jófejek voltak, és elutasították a segítséget.
Indoklásul a környezetterhelési aggodalmakat és az átláthatóság hiányát hozták fel, ezek miatt ugyan sajnálkozva, de nem tudnak részt venni a BTC hivatalossá tételében az országban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Szerkesztői megjegyzés: a bányászathoz használt energia nagyjából háromnegyede megújuló forrásból érkezik, semmilyen más szektor sem dolgozik ilyen magas aránnyal, az átláthatósággal kapcsolatban pedig annyit kell csak mondani, hogy a blokklánc eredeti neve elosztott nyilvános főkönyv.
A bank szóvivője egyértelműen megfogalmazta, hogy mit is gondolnak erről:

„El Salvador vezetése hivatalosan is megkeresett minket, hogy működjünk közre az átmenetben, de a környezetvédelmi, átláthatósági aggodalmaink tükrében nem tudunk támogatni egy ilyen ügyet.”

Más téren, például szabályozási oldalon viszont szívesen nyújtanak segítséget.
Az ország pénzügyminisztere, Alejandro Relaja elmondta, megkísérelték felvenni a kapcsolatot a Világbankkal ebben az ügyben:

„Hivatalosan is elmondhatom, hogy a Világbank közreműködését kértük, hogy az országunkban megfelelő szabályok mellett hivatalos fizetőeszközként használhassuk a bitcoint.”

A bitcoin-közösség nagy része nem örül a visszautasításnak, de a legtöbben pontosan erre számítottak.
Anthony Pompliano szerint „a Világbank nem tudott rájönni, hogyan csinálhatna pénzt a bitcoinból”, Samson Mow, a Blockstream egyik vezetője szerint a Világbank maga idejétmúlttá vált.


Bukele elnök lépését örömmel fogadták a kriptoiparban, a hagyományos pénzügy és gazdaság területéről viszont jobbára csak kritikák érkeztek, van, aki az ország gazdaságának a teljes összeomlását vizionálja a bitcoin bevezetésétől.
Az IMF sem örül túlságosan ennek az eseménynek, ráadásul a jelenleg is folyó, 1 milliárd dolláros kölcsönről szóló tárgyalásokat is megakaszthatja.
A szóvivőjük, Gerry Rice szerint a bitcoin bevezetése rendkívül alapos elemzést igényel a lehetséges pénzügyi, jogi, és gazdasági kockázatok miatt.

Vannak viszont, akik nem haboznak segítséget nyújtani. A bitcoin-ATM üzletben aktív Athena Bitcoin mielőbb szeretne beüzemelni 1000 készüléket az országban, persze az elnök inkább 1500-at kért Twitteren.
Az ország munkaügyi minisztere, Rolando Castro pedig a napokban eloszlatta a pletykákat, amelyek szerint a fizetést is bitcoinban kapnák a lakosok az országban.
Szerinte egyszerűen még túl korai arról beszélni, hogy a fizetések ügyében mi változna.

Olvastad már? „Milliomos” bálnák zabáltak fel 90.000 bitcoin az elmúlt 25 napban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.