A Tether elérte az 50 milliárd dollárt

A Tether megerősítette: mára 50 milliárd USDT token van forgalomban.

A világ legnagyobb stablecoinjának, a Tethernek (USDT) a piaci kapitalizációja hétfőn meghaladta a 50 milliárd dollárt, jelezve, hogy a kripto bikapiac még mindig tart.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tether Operations Limited hétfőn megerősítette, hogy elérték az 50 milliárdos mérföldkövet. A Tether kínálata és ennélfogva piaci tőkeértéke több mint 10-szeresére nőtt az elmúlt 12 hónapban, míg az utóbbi hónap során 25%-ot növekedett.
A Tether egy dolláralapú stablecoin, tehát 1 USDT = 1 USD.
„Az 50 milliárd dolláros piaci tőke átlépése hihetetlenül fontos mérföldkő a Tether számára” – mondta Paolo Ardoino, a Tether CTO-ja.

„A Tether sikere a jegybanki digitális valuták, (CBDC) valamint a jövő bankrendszereinek alapját képezi. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a Tether ilyen kulcsfontosságú szerepet tölt be mára a digitálistoken-ökoszisztémában, számtalan protokollon és alkalmazáson keresztül” – folytatta.

Az USDT egyedülálló pozíciót tölt be a kriptovaluta-közösségben. Az első kibocsátott stablecoinként az USDT mára a piac leglikvidebb és legszélesebb körben használt dolláreszköze.
Számos tőzsdén az USDT továbbra is a bitcoin és az ethereum kereskedési párok egyik legfontosabb jegyzett devizája.
Az cikk írásakor a USDT a teljes stablecoinpiac 66,1%-át teszi ki. A USD Coin, a második stablecoin piaci tőkéje kevesebb, mint 11 milliárd dollár.
A stablecoin-kibocsátó fedezetével kapcsolatban rendkívül sok aggodalom merült fel az utóbbi időben. Néhány kriptopiaci megfigyelő megjegyezte, hogy a Tether dezinformációja a félelem, a bizonytalanság és a kétely első számú forrása a közösségben.

Úgy tűnik, hogy a Tethernek sikerült kezelnie ezeket az aggályokat, miután a kajmán-szigeteki székhelyű Moore Cayman megbízhatósági jelentése megerősítette, hogy az USDT-tokenek teljes mértékben fedezve vannak.
A megbízhatósági jelentés, amely nem azonos egy audittal, egy hónappal azután történt, hogy Tether 18,5 millió dolláros bírságot rendezett a New York-i Legfőbb Ügyészséggel.
Az egyezség részeként a Tether vállalta, hogy időszakos bejelentéseket készít, amelyek igazolják fedezetének állapotát.

Olvastad már? A bitcoin dominanciája 2018 óta nem látott mélyponton van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.