A Tether elérte az 50 milliárd dollárt

A Tether megerősítette: mára 50 milliárd USDT token van forgalomban.

A világ legnagyobb stablecoinjának, a Tethernek (USDT) a piaci kapitalizációja hétfőn meghaladta a 50 milliárd dollárt, jelezve, hogy a kripto bikapiac még mindig tart.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tether Operations Limited hétfőn megerősítette, hogy elérték az 50 milliárdos mérföldkövet. A Tether kínálata és ennélfogva piaci tőkeértéke több mint 10-szeresére nőtt az elmúlt 12 hónapban, míg az utóbbi hónap során 25%-ot növekedett.
A Tether egy dolláralapú stablecoin, tehát 1 USDT = 1 USD.
„Az 50 milliárd dolláros piaci tőke átlépése hihetetlenül fontos mérföldkő a Tether számára” – mondta Paolo Ardoino, a Tether CTO-ja.

„A Tether sikere a jegybanki digitális valuták, (CBDC) valamint a jövő bankrendszereinek alapját képezi. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a Tether ilyen kulcsfontosságú szerepet tölt be mára a digitálistoken-ökoszisztémában, számtalan protokollon és alkalmazáson keresztül” – folytatta.

Az USDT egyedülálló pozíciót tölt be a kriptovaluta-közösségben. Az első kibocsátott stablecoinként az USDT mára a piac leglikvidebb és legszélesebb körben használt dolláreszköze.
Számos tőzsdén az USDT továbbra is a bitcoin és az ethereum kereskedési párok egyik legfontosabb jegyzett devizája.
Az cikk írásakor a USDT a teljes stablecoinpiac 66,1%-át teszi ki. A USD Coin, a második stablecoin piaci tőkéje kevesebb, mint 11 milliárd dollár.
A stablecoin-kibocsátó fedezetével kapcsolatban rendkívül sok aggodalom merült fel az utóbbi időben. Néhány kriptopiaci megfigyelő megjegyezte, hogy a Tether dezinformációja a félelem, a bizonytalanság és a kétely első számú forrása a közösségben.

Úgy tűnik, hogy a Tethernek sikerült kezelnie ezeket az aggályokat, miután a kajmán-szigeteki székhelyű Moore Cayman megbízhatósági jelentése megerősítette, hogy az USDT-tokenek teljes mértékben fedezve vannak.
A megbízhatósági jelentés, amely nem azonos egy audittal, egy hónappal azután történt, hogy Tether 18,5 millió dolláros bírságot rendezett a New York-i Legfőbb Ügyészséggel.
Az egyezség részeként a Tether vállalta, hogy időszakos bejelentéseket készít, amelyek igazolják fedezetének állapotát.

Olvastad már? A bitcoin dominanciája 2018 óta nem látott mélyponton van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.