A Tether elérte az 50 milliárd dollárt

A Tether megerősítette: mára 50 milliárd USDT token van forgalomban.

A világ legnagyobb stablecoinjának, a Tethernek (USDT) a piaci kapitalizációja hétfőn meghaladta a 50 milliárd dollárt, jelezve, hogy a kripto bikapiac még mindig tart.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tether Operations Limited hétfőn megerősítette, hogy elérték az 50 milliárdos mérföldkövet. A Tether kínálata és ennélfogva piaci tőkeértéke több mint 10-szeresére nőtt az elmúlt 12 hónapban, míg az utóbbi hónap során 25%-ot növekedett.
A Tether egy dolláralapú stablecoin, tehát 1 USDT = 1 USD.
„Az 50 milliárd dolláros piaci tőke átlépése hihetetlenül fontos mérföldkő a Tether számára” – mondta Paolo Ardoino, a Tether CTO-ja.

„A Tether sikere a jegybanki digitális valuták, (CBDC) valamint a jövő bankrendszereinek alapját képezi. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a Tether ilyen kulcsfontosságú szerepet tölt be mára a digitálistoken-ökoszisztémában, számtalan protokollon és alkalmazáson keresztül” – folytatta.

Az USDT egyedülálló pozíciót tölt be a kriptovaluta-közösségben. Az első kibocsátott stablecoinként az USDT mára a piac leglikvidebb és legszélesebb körben használt dolláreszköze.
Számos tőzsdén az USDT továbbra is a bitcoin és az ethereum kereskedési párok egyik legfontosabb jegyzett devizája.
Az cikk írásakor a USDT a teljes stablecoinpiac 66,1%-át teszi ki. A USD Coin, a második stablecoin piaci tőkéje kevesebb, mint 11 milliárd dollár.
A stablecoin-kibocsátó fedezetével kapcsolatban rendkívül sok aggodalom merült fel az utóbbi időben. Néhány kriptopiaci megfigyelő megjegyezte, hogy a Tether dezinformációja a félelem, a bizonytalanság és a kétely első számú forrása a közösségben.

Úgy tűnik, hogy a Tethernek sikerült kezelnie ezeket az aggályokat, miután a kajmán-szigeteki székhelyű Moore Cayman megbízhatósági jelentése megerősítette, hogy az USDT-tokenek teljes mértékben fedezve vannak.
A megbízhatósági jelentés, amely nem azonos egy audittal, egy hónappal azután történt, hogy Tether 18,5 millió dolláros bírságot rendezett a New York-i Legfőbb Ügyészséggel.
Az egyezség részeként a Tether vállalta, hogy időszakos bejelentéseket készít, amelyek igazolják fedezetének állapotát.

Olvastad már? A bitcoin dominanciája 2018 óta nem látott mélyponton van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.