A Tesla a jelentések szerint 64 millió dollárt nyert a bitcoinból

Elon Musk elektromos járműveket gyártó vállalata a második negyedévben a BTC 75%-át adta el. A vállalat általános nyereségességét befolyásolta az infláció és az akkumulátorcellákért folyó verseny.
A Tesla döntése, hogy eladta Bitcoin (BTC) tartalékának nagy részét, a második negyedévben busás nyereséget hozott a vállalatnak, még akkor is, amikor a kriptodevizák ára medvepiacra zuhant.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tesla 2022 első hat hónapjában 170 millió dollár értékvesztést könyvelt el „a Bitcoin-állományok könyv szerinti értékének változásából adódóan” – derül ki az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez, az SEC-hez benyújtott hivatalos 10-Q formanyomtatványból.
Miután a második negyedévben a BTC-készlet 75%-át dollárért adta el, a vállalat 64 millió dolláros realizált nyereséget ért el.
A pénzügyekben értékvesztés akkor keletkezik, ha egy vállalat által tartott eszköz valós értéke a befektetés könyv szerinti értéke alá csökken.


A Tesla a második negyedévben 16,93 milliárd dolláros bevétel mellett 2,27 dolláros részvényenkénti nyereséget ért el. Bár a nyereségesség az első negyedévhez képest csökkent, az egy évvel ezelőtti szinthez képest nőtt.
A vállalat jövedelmezőségére azonban hatással volt a növekvő infláció és az akkumulátorcellákért folytatott növekvő verseny.
Az elektromosjármű-gyártónak még mindig 10.800 BTC van a könyveiben a Bitcoin Treasuries szerint. A jelenlegi 22.000 dollár körüli BTC-árfolyamon a Tesla digitáliseszköz-állománya nagyjából 237 millió dollárt ér.
A 10-K közzététel nem tárt fel új információkat a Tesla digitáliseszköz-stratégiájáról. A vállalat azonban kijelentette, hogy idővel növelheti vagy csökkentheti az állományát:

„Mint minden befektetés esetében, és összhangban azzal, ahogyan a fiatalapú készpénz- és készpénzegyenértékes számlákat kezeljük, a digitális eszközökben lévő állományunkat bármikor növelhetjük vagy csökkenthetjük az üzleti szükségletek, valamint a piaci és környezeti feltételekről alkotott véleményünk alapján.”

Olvastad már? Házkutatást tartottak a Terraform Labs alapítójánál

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.