A Tesla a jelentések szerint 64 millió dollárt nyert a bitcoinból

Elon Musk elektromos járműveket gyártó vállalata a második negyedévben a BTC 75%-át adta el. A vállalat általános nyereségességét befolyásolta az infláció és az akkumulátorcellákért folyó verseny.
A Tesla döntése, hogy eladta Bitcoin (BTC) tartalékának nagy részét, a második negyedévben busás nyereséget hozott a vállalatnak, még akkor is, amikor a kriptodevizák ára medvepiacra zuhant.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tesla 2022 első hat hónapjában 170 millió dollár értékvesztést könyvelt el „a Bitcoin-állományok könyv szerinti értékének változásából adódóan” – derül ki az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez, az SEC-hez benyújtott hivatalos 10-Q formanyomtatványból.
Miután a második negyedévben a BTC-készlet 75%-át dollárért adta el, a vállalat 64 millió dolláros realizált nyereséget ért el.
A pénzügyekben értékvesztés akkor keletkezik, ha egy vállalat által tartott eszköz valós értéke a befektetés könyv szerinti értéke alá csökken.


A Tesla a második negyedévben 16,93 milliárd dolláros bevétel mellett 2,27 dolláros részvényenkénti nyereséget ért el. Bár a nyereségesség az első negyedévhez képest csökkent, az egy évvel ezelőtti szinthez képest nőtt.
A vállalat jövedelmezőségére azonban hatással volt a növekvő infláció és az akkumulátorcellákért folytatott növekvő verseny.
Az elektromosjármű-gyártónak még mindig 10.800 BTC van a könyveiben a Bitcoin Treasuries szerint. A jelenlegi 22.000 dollár körüli BTC-árfolyamon a Tesla digitáliseszköz-állománya nagyjából 237 millió dollárt ér.
A 10-K közzététel nem tárt fel új információkat a Tesla digitáliseszköz-stratégiájáról. A vállalat azonban kijelentette, hogy idővel növelheti vagy csökkentheti az állományát:

„Mint minden befektetés esetében, és összhangban azzal, ahogyan a fiatalapú készpénz- és készpénzegyenértékes számlákat kezeljük, a digitális eszközökben lévő állományunkat bármikor növelhetjük vagy csökkenthetjük az üzleti szükségletek, valamint a piaci és környezeti feltételekről alkotott véleményünk alapján.”

Olvastad már? Házkutatást tartottak a Terraform Labs alapítójánál

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.