A tervek szerint zajlik az ETH kivonása a staking szerződésből

Az Ethereum (ETH) staking szolgáltatásai túl vannak a harmadik kivonási körön, a Nansen elemzőplatform adatai alapján viszont láthatjuk, hogy a letétek mennyisége nagyjából ugyanannyi, mint amennyit kivesznek a felhasználók.

A Nansen szerint a mostani kivonási hullámért elsősorban a Kraken tőzsde a felelős, a legtöbb ETH oda irányult.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kivonási kör azt jeleni, hogy hány napot igényel a kivonás elindítása, a letétért járó jutalom kikalkulálása, és annak a tényleges elküldése.

A Nansen úgy mérte, hogy jelenleg átlagosan 4 és fél nap alatt lezajlik ez a folyamat, ennyi időre van szükség.

A legutóbbi nagy kiutalás április 24-én zajlott le, ekkor 61608 ethert kaptak vissza a felhasználók, ugyanebben az időben viszont 63 ezer ethert küldtek be az okosszerződésbe, ennyit helyeztek letétbe.

A staking során lekötött ETH mennyisége így a gyakorlatban szinte nem is változott az elmúlt 24 órában.

eth
Forrás: Nansen

Februárban a Kraken rákényszerült, hogy felfüggessze az Ethereum staking szolgáltatását, mivel a tőzsdefelügyelet, a SEC azzal vádolta, hogy regisztrálatlan értékpapírokat értékesít.

Ennek eredményeképpen a legtöbb kivonás, amely eddig lezajlott, a Krakenen keresztül történt, ahogyan a felhasználók visszaigényelték a tokeneket, amelyeket lekötöttek.

A Nansen számaiból kiderül, hogy a Krakenhez köthető a teljes kiutalható ether-mennyiség 2,3%-a.

Jelenleg 632651 ETH vár a kiutalásra, ez a jelenlegi árfolyamon számolva nagyjából 1,16 milliárd dollárt jelent.

Ezzel egy időben új csúcsot láthatunk a teljes lekötött ethermennyiségben. a felhasználók összesen 18,9 millió ETH-t küldtek be a staking szerződésbe, körülbelül 34,5 milliárd dollár értékben, az április 24-i adatok alapján.

A teljes ETH készletnek így a 14,5%-a le van kötve a staking keretein belül.

A szeptemberi Egesítés óta az elégetett ETH mennyisége eléri a 114 ezer ethert, azaz a 209 millió dollárt.

A kivonás lehetségessé válásával számosan azt várták, hogy hatalmas eladói nyomás helyeződik majd a piacra, ahogyan a tulajdonosok visszakapják a tokeneket, de ezek a várakozások egyelőre nem bizonyosodtak be.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Április 12. óta 1,66 millió ETH-t kezdtek el kivonni, de ugyanebben az időperiódusban a letétek száma elérte az 1,07 millió ETH mértéket, összességében így nem csökkent túlságosan nagy mértékben a lekötött mennyiség.

A kriptoközösség ebből arra következtet, hogy a felhasználók szemében továbbra is vonzó lehetőségnek számít az Ethereum staking.

zeta

Olvastad már? John Deaton támogatja a Coinbase-t a SEC perben

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.