A szlovák parlament megszavazta az enyhébb kriptoadó mértékét

Egy parlamenti szavazáson a szlovákiai tisztviselők jóváhagytak egy olyan módosítást, amely csökkenti a kriptovaluták jelenleg mozgó adóztatását.

Június 28-án a szlovák parlament megszavazta azt a módosítást, amely csökkenti a személyi jövedelemadót az olyan kriptovaluták eladásából származó nyereség után, amelyeket a felhasználó legalább egy éve tart.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az adók 7%-ra csökkennek, ami jelentős csökkenés a jelenlegi 19%-os vagy 25%-os adózási sávhoz képest.

A kriptovalutákban kapott kifizetések 2400 euróig – nagyjából 2622,20 dollárig – nem kerülnek megadóztatásra.

Emellett a törvényjavaslat kizárja a kriptopénz formában szerzett jövedelmet a 14%-os egészségbiztosítási járulékból.

Egy helyi szlovák média beszámolója szerint a pénzügyminisztérium a módosítás pénzügyi hatását évi mintegy 30 millió euróra becsüli.

Ez a módosítás néhány héttel azután történt, hogy a parlament elfogadta az alkotmány egy másik módosítását, amely a digitális euró körül kialakult vita fényében rögzítette a polgárok jogát a készpénz fizetőeszközként való használatára.

Szlovákia egyike az Európai Unió 27 tagállamának, amely proaktívan figyeli a kriptoipar fejleményeit a régióban.

Legutóbb május 31-én írta alá az EU a kriptoeszközök piacáról szóló, mérföldkőnek számító MiCA-rendeletet (Markets in Crypto-Assets).

A rendeletcsomagot azzal a céllal hozták létre, hogy Európát a digitális eszközökkel kapcsolatos tevékenységek központjává tegyék.

A MiCA még 2020-ban került napirendre, és a területen működő vállalatok méltatták, hogy a szabályozás egyértelműségét biztosítja.

Ez ellentétben áll más nagy piacok, például az Egyesült Államok helyzetével, ahol még nem vezettek be átfogó iránymutatásokat az iparág számára.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Az amerikai republikánusok javaslatot tettek a „digitális eszközpiac szerkezetéről” szóló törvényjavaslatra, amelyet jelenleg vizsgálnak az iparágra gyakorolt lehetséges hatása miatt.

Június 29-én az amerikai értékpapír- és tőzsdeügyi biztos, Hester Peirce online megjelent az ausztrál Blockchain Week-en, és egy olyan üzenetet adott át, amelyben emlékeztette a szabályozókat, hogy a kriptotörvények nem feltételezhetik, hogy „minden pénzeszköz”.

Olvastad már? A SEC vs. Ripple ügyben kritikus pont közeledik

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.