A svájci Sygnum Bank tokenizálta a saját részvényeit a nyilvános kibocsátás előtt

Svájcban működik a Sygnum Bank, amely híres arról, hogy nagyon közeli viszont ápol a kriptopénzekkel.
Ez most annyira közelivé vált, hogy a hamarosan megrendezésre kerülő nyilvános részvénykibocsátása előtt már blokkláncon tokenizálta a saját részvényeit.

A multhéten jelentették be, hogy összhangban a tervezett IPO dátumával, az Ethereum blokkláncán tokenizálták a részvényeiket, mégpedig a Desygnate platform segítségével.
Ez a platform alternatívát nyújthat az IPO-kibocsátásra, hiszen a helyi törvények alapján a tokenizált részvényekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, ugyanolyan elbírálás alá esnek, mint a hagyományos megfelelőik.
November végére teljesen kompatibilissé váltak a legfrissebb svájci tokenizációs jogszabályokkal, a blokkláncra vonatkozó törvényekkel, amelyek jövő év februárjában fognak hatályba lépni.
A Sygnum társalapítója, és a Desygnate ügyvezetője közös bejelentésben beszéltek arról, hoogy így most a Sygnum a világ első bankja, amely a saját részvényeit blokkláncon bocsátja ki.

„Izgalmas, hogy mi vagyunk az első bank, amely tokenizálja a saját részvényeit. Ez jelentős mérföldkő az úton, hogy még teljesebb, még közvetlenebb hozzáférést adjunk a birtokolt javakhoz. Új módon tudjuk növelni az ügyfeleink elégedettségét, és a lehető legnagyobb mértékben biztosíthatjuk a likviditást a részvényeseinknek.”

Mivel pedig így teljesen digitalizálódik a részvény, a Sygnum több újdonságot is be tud majd vezetni, amelyek segítségével a jövőben még gördülékenyebben mehetnek a dolgok.

Szükségtelenné válik, hogy a részvénytulajdonos személyesen regisztrálja magát a cégnél, mint részvényes.
Ezzel együtt az adminisztráció is lényegesen leegyszerűsödik, és az esetleges kereskedelmi tevékenység során is jóval kevesebb lesz a papírmunka, hiszen az eladó és a vevő közvetlenül egymással egyezik meg.

Olvastad már? Újabb nap, újabb csúcs, 24.000 dolláron a bitcoin

Forrás: cryptodaily.co.uk

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.