A stabilkoinok berobbanása nem garantálja a bitcoin értéknövekedését

A bitcoin látszólag elért egy helyi csúcsot, így minden szempár a stabilkoinokra szegeződött. Ezek olyan digitális eszközök, melynek értékét egy „stabil” háttéreszköz adja.
Már 2017 óta jelen vannak, de az elmúlt pár hónap során egyre nagyobb jelentőségre tettek szert a készletük növekedése miatt.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!

A Coin Metrics adatai alapján a stabilkoinok összértéke a történelem során először lépte át a 9 milliárd dollárt. Ez azért is jelentős, mivel hat hete ez a szám még csak 6 milliárd volt.
Ez 50%-os növekedés egy több milliárdos piacon, csupán másfél hónap alatt. Így tisztán látszik, hogy nem csak a jegybankok folytatnak féktelen pénznyomtatást. (A cikk írásakor egyébként további 120 millió dollárnyi tethert nyomtattak.)

Az általános narratíva szerint ez pozitív a kriptopiacok számára, a befektetők szerint ugyanis azt jelzi, hogy az emberek több pénzt áldoznak bitcoin, ether és egyéb kriptopénzek vásárlására.
A közgazdászok szerint viszont ez nem feltétlenül igaz teljesen.

Közgazdászok: a stabilkoin felrobbanása nem feltétlen jó a bitcoin számára, leginkább neutrális

A VOX gazdasági kutatással foglalkozó blogon megjelent egy „A stabilkoinok nem nyomják fel a kriptopiacok értékét” című bejegyzés Richard K. Lyons innovációs vezető és Ganesh Visawanath-Natraj professzor tollából, akik rendre a Kaliforniai Egyetem és a Warwick Business School munkatársai.
A bejegyzés lényegében megcáfolja azt az elméletet, mely szerint a stabilkoinok növelhetik a bitcoin értékét.
Összefoglalásképp tekintsétek meg a lentebb látható két grafikont, amelyek összefüggést keresnek a bitcoin és az ether teljesítménye, valamint az új tether koinok kiadása között.
Arra a megállapításra jutottak, hogy 2017 augusztusa és 2019 novembere között nem volt egyértelmű összefüggés a bitcoin és az ether árfolyama, valamint az új tetherek kiadása között.
Valójában a bitcoin értéke általában valamelyest csökkent közvetlenül az új tetherek megjelenése után, de lehet, hogy csak azért, mert egy medve piacot vizsgáltak.

A mintában nem szerepeltek az elmúlt hónapok, pedig ekkor mutatta a legnagyobb növekedést a tether összértéke, és mindez bizonyára megváltoztathatta volna az eredményeket.
Mindezek ellenére a következő megállapításra jutottak:

„Több kérdést is megválaszoltunk arról, hogy a stabilkoinok növelhetik-e a kriptoeszközök értékét. A lényeg a következő: nem találtunk bizonyítékot arra, hogy a stabilkoinok kiadása kihatna a kriptopénzek értékére. A bizonyítékok mást mutatnak.”

Akkor mi állhat a növekedés mögött?

Felvetődhet a kérdés: ha a vásárlók nem bitcoint vásárolnak, akkor mégis miért növekedik a kereslet a stabilkoinok iránt?
Véleményük szerint a stabilkoinok kiadása „a másodlagos piaci érték kilengésével állhat összefüggésben”, vagyis akkor, ha az USDT értéke elmozdul az 1 dollárról és emberek ezen szeretnének nyerészkedni.

„A kockázatos időszakok során a befektetők biztos vagyontárolási eszközöket keresnek. A portfóliók átrendezése tetherbe és egyéb stabilkoinokba pedig minimális költségekkel jár.”

Az USDT lényegében egy sokkal egyszerűbb és elérhetőbb alternatíva a bitcoin-fiat cserepárokhoz képest.
Sam Bankman-Fried, az FTC kriptotőzsde és az Alameda Research kriptoalap és OTC piac vezérigazgatója is hasonlóan látja ezt.

Olvastad már? Egyre több kínai befektető fordulhat a bitcoin felé

Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.