A Spotify blokkláncos kihívója 8 millió dollárnyi tokent oszt szét

Az Audius a zenészek és a felhasználók között osztja majd szét a tokeneket, akik eddig használták a platformját. Ez pontosabban 50 millió tokent jelent.
Az Audius főhálózatán most indul el a saját irányítási token, az AUDIO, amelynek az 1 milliárdos készletéből így 5%-ot osztanak szét „10000 alkotó és rajongó között”.

Az Audius elképzelése alapján a zenészek és a hallgatók használhatják majd a tokeneket, amelyek szavazati jogot biztosítanak, így dönthetnek a platform jövőbeni kérdéseiben, fejlesztési irányaiban.
A blokklánc-technológiát elsősorban az átláthatóság, és a közvetítők mellőzése miatt vélik fontosnak a zeneiparban.
Jelen pillanatban a tokennel mindössze két dolgot lehet tenni, PoS bányászathoz lekötni, illetve belépést biztosít egy exkluzív discord-szerverre.
A csapat a főhálózat indulást egy Twitch-stream keretein belül ünnepelte, amelyhez olyan népszerű előadókat sikerült megszerezni, mint Deadmau5 és RAC.
Az algoritmus, amely a disztribúciót irányítja, a zenészeket súlyozza felül, a kiosztott tokenek 75%-át ők kapják, a létrehozott tartalom arányában. 10% megy a követők arányában, és 5-5% kerül kiosztásra a leghallgatottabb lista, a legtöbbször megosztott dal, és a kedvencnek jelölt dalok száma alapján.
Egy sokkal nagyobb adag, 40,6%-nyi token a teljes készletből a csapathoz kerül, és ebből részesednek a tanácsadók, köztük a fent említett Deadmau5 és RAC is. 36% a platform befektetőihez kerül, 17,8% pedig a közösségi irányítás alá kerülő tartalék-kasszába. A token készlete éves 7%-os mértékben inflálódik, a többlet a felhasználókhoz kerül.

A token jelenleg 16 centes árfolyam környékén mozog, így az airdrop segítségével kiosztott mennyiség nagyjából 8 millió dollárt tesz ki. A legnagyobb kereskedelmi volument a Binance tőzsdén találjuk.

AUDIO/USD: CoinGecko

A white paperben a projekt kritizálja a zeneipar jelenlegi berendezkedését, és állítása szerint a blokklánc segítségével lehetővé teszi, hogy a bevétel az alkotókhoz kerüljön, mégpedig átláthatóbb módon. Emellett értelemszerűen hasznos lesz a szerzői jogok terén is.
A tavaly szeptemberi indulása óta nagyjából 750000 havi látogatója van, és minden hónapban körülbelül 1 millió adást sugároz szét.
A tervek alapján a jövőben a stablecoinok is támogatva lesznek a platformon, és lehetőség lesz „személyes” tokenek létrehozására is az Ethereum hálózatán, amellyel az előadók újabb módokon építhetnek közösséget a rajongóikból.

Olvastad már? A WeChat és Alipay alkalmazásokkal is működni fog a digitális jüan

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.