A Spotify blokkláncos kihívója 8 millió dollárnyi tokent oszt szét

Az Audius a zenészek és a felhasználók között osztja majd szét a tokeneket, akik eddig használták a platformját. Ez pontosabban 50 millió tokent jelent.
Az Audius főhálózatán most indul el a saját irányítási token, az AUDIO, amelynek az 1 milliárdos készletéből így 5%-ot osztanak szét „10000 alkotó és rajongó között”.

Az Audius elképzelése alapján a zenészek és a hallgatók használhatják majd a tokeneket, amelyek szavazati jogot biztosítanak, így dönthetnek a platform jövőbeni kérdéseiben, fejlesztési irányaiban.
A blokklánc-technológiát elsősorban az átláthatóság, és a közvetítők mellőzése miatt vélik fontosnak a zeneiparban.
Jelen pillanatban a tokennel mindössze két dolgot lehet tenni, PoS bányászathoz lekötni, illetve belépést biztosít egy exkluzív discord-szerverre.
A csapat a főhálózat indulást egy Twitch-stream keretein belül ünnepelte, amelyhez olyan népszerű előadókat sikerült megszerezni, mint Deadmau5 és RAC.
Az algoritmus, amely a disztribúciót irányítja, a zenészeket súlyozza felül, a kiosztott tokenek 75%-át ők kapják, a létrehozott tartalom arányában. 10% megy a követők arányában, és 5-5% kerül kiosztásra a leghallgatottabb lista, a legtöbbször megosztott dal, és a kedvencnek jelölt dalok száma alapján.
Egy sokkal nagyobb adag, 40,6%-nyi token a teljes készletből a csapathoz kerül, és ebből részesednek a tanácsadók, köztük a fent említett Deadmau5 és RAC is. 36% a platform befektetőihez kerül, 17,8% pedig a közösségi irányítás alá kerülő tartalék-kasszába. A token készlete éves 7%-os mértékben inflálódik, a többlet a felhasználókhoz kerül.

A token jelenleg 16 centes árfolyam környékén mozog, így az airdrop segítségével kiosztott mennyiség nagyjából 8 millió dollárt tesz ki. A legnagyobb kereskedelmi volument a Binance tőzsdén találjuk.

AUDIO/USD: CoinGecko

A white paperben a projekt kritizálja a zeneipar jelenlegi berendezkedését, és állítása szerint a blokklánc segítségével lehetővé teszi, hogy a bevétel az alkotókhoz kerüljön, mégpedig átláthatóbb módon. Emellett értelemszerűen hasznos lesz a szerzői jogok terén is.
A tavaly szeptemberi indulása óta nagyjából 750000 havi látogatója van, és minden hónapban körülbelül 1 millió adást sugároz szét.
A tervek alapján a jövőben a stablecoinok is támogatva lesznek a platformon, és lehetőség lesz „személyes” tokenek létrehozására is az Ethereum hálózatán, amellyel az előadók újabb módokon építhetnek közösséget a rajongóikból.

Olvastad már? A WeChat és Alipay alkalmazásokkal is működni fog a digitális jüan

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.