A SEC további két hónapot kér a bitcoin, az ethereum és az XRP belső dokumentumainak elkészítéséhez

Az SEC hatalmas mennyiségű e-mailt és belső dokumentumot készül nyilvánosságra hozni a bitcoinról, az ethereumról és az XRP-ről, de ehhez több időt kér.

Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) további két hónapot kér a New York-i bíróságtól a bitcoinnal, az ethereummal és az XRP-vel kapcsolatos e-mailek és belső dokumentumok közzétételére.

„Az alkalmazandó kiváltságok körültekintő, jóhiszemű meghatározása ilyen esetekben egy rendkívül érzékeny, időigényes törekvés”írta az SEC a bírósághoz intézett pénteki levelében.

Az SEC decemberben azzal vádolta a Ripple-t, hogy a vállalat 1,3 milliárd dollárt gyűjtött be XRP tokenek be nem jegyzett értékesítésével. A Ripple tagadja a vádakat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Március 15-én a Ripple megkérte Sarah Netburn bírót, hogy rendelje el az SEC-től a kriptóval kapcsolatos kommunikációjának átadását.
A Ripple ügyvédei úgy gondolják, hogy az SEC előítéletekkel rendelkezik a kriptó ellen. Az ügyvédek szerint ennek bizonyítása segíthet a Ripple-nek az ügy megnyerésében.
Április 6-án Netburn bíró „többnyire” teljesítette Ripple kéréseit, azonban elutasította azt, hogy hozzáférjenek az SEC munkatársainak e-mailjeihez az XRP jogi helyzetéről.
Június 4-én a Ripple arra kérte a bíróságot, hogy június 18-ig adjon haladékot az SEC-nek, mire az SEC azt válaszolta június 11-i beadványában, hogy az összes adat feldolgozása időbe telik. Az ügynökség a június 18-i határidőt „egyoldalúnak” nevezte.
Az SEC szerint az ügynökség már 25.000 e-mailt gyűjtött össze, és jelenleg is belső dokumentumok „tízezreit” vizsgálja, azonban elmondásuk szerint beszélniük kell korábbi alkalmazottakkal, hogy értelmezni tudják a régi dokumentumokat.

A Ripple ügyvédei június 18-ig szeretnék megkapni az információkat, az SEC-t pedig a dokumentumok átadásának szándékos késleltetésével vádolják.
„Az SEC csaknem egy évtizede figyeli az XRP növekedését, és ezalatt semmiféle hivatalos felhívást nem adott ki arra vonatkozóan, hogy az értékesítése illegális lehet” – írta a Ripple egyik ügyvédje az amerikai kerületi bíróságnak címzett március 15-i beadványában.

„Az SEC ugyanakkor bejelentette, hogy két hasonló digitális eszköz – a BTC és az ETH – értékesítése nem értékpapír-ajánlat.”

Az SEC soha nem hozta nyilvánosságra érvelését ezzel kapcsolatban, azonban ez hamarosan kiderül.

Olvastad már? Tíz évig húzhatják ki a bankok, hacsak nem változtatnak az üzleti modelljükön

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.