A Reddit egy Ethereum Layer-2 megoldást választ

Az Arbitrum rollupok bevezetése segítene „az Ethereumot a Reddit szintjére hozni” – jegyezte meg a platform csapata.
A Reddit bejelentette, hogy mostantól az Arbitrum skálázási megoldást használja a Moons and Bricks nevű Ethereum-alapú közösségi pont-tokenjei skálázásához.

„Arbitrummal skálázzuk a Reddit közösségi pontjait! Ma egy új Layer-2 rollupot telepítünk az Arbitrum technológiájával. Ezt a skálázódó hálózatot a Rinkeby teszthálózaton fogjuk kipróbálni, mielőtt áttérnénk az Ethereum mainnetre” – árulták el tegnap a Reddit adminisztrátorai.

Az Arbitrum egyike annak a számos „rollupnak”, amelyet jelenleg az Ethereumhoz fejlesztenek. Lényegében az a céljuk, hogy a tranzakciók láncon kívüli végrehajtásával levegyék a terhet az Ethereum főhálózatáról.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A nevet azért választották, mert az ilyen megoldások szó szerint több tranzakciót göngyölítenek össze, hogy azok egyetlen blokkba férjenek bele.
A népszerű vitafórum januárban kötött együttműködést az Ethereum Foundationnel, hogy a Reddit különböző módokat vizsgáljon meg a kriptovaluták és a blokklánc-technológia kihasználására.
Az elsődleges hangsúly mindig is a vitafórum közösségi pontjain volt, amelyeket a felhasználók a „minőségi” hozzászólásokért kapnak.
Kezdetben a Reddit az Arbitrumot a Rinkeby teszthálózatra telepítette, hogy kipróbálja, és azt tervezi, hogy a jövőben áttelepíti az Ethereum mainnetjére, ha minden a tervek szerint alakul.
Végső soron az integrációnak segítenie kell felgyorsítani a Moons és Bricks tokenek tranzakcióit, és még a gázdíjakat is csökkenteni.

„Észre fogod venni, hogy a tranzakciók sokkal gyorsabban történnek, és ha egyszer létrehoztál egy Vaultot, nem kell majd minden hónapban folyamatosan igényelned Moonokat/Briceket. Egyszerűen varázsütésre felbukkannak nálad!”


Bár más Layer-2 skálázási megoldások, például az Optimistic Rollups és a ZK-Rollups is fejlesztés alatt állnak, a Reddit csapata az Arbitrum technológiáját találta „a legígéretesebb skálázási technológiának a közösségi pontok számára”.
Az Arbitrum fő előnyei közül a Reddit csapata kiemelte a decentralizáltságot, a fejlesztőbarátságot és a széleskörű ökoszisztéma-támogatást.

„A mai indulás nagy előrelépés, de a munkánk még messze nem ért véget. Célunk, hogy átlépjük a szakadékot a mainstream elfogadás felé, és felhasználók millióit hozzuk a blokkláncra” – összegezték a Reddit fejlesztői.

Olvastad már? A The Infinite Garden Documentary Project 1036 étert gyűjtött össze

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.