A név változott, az értékek maradtak – Olaf Scholz a Facebook Diemről

A közösségimédia-óriás újra visszatért a szabályozók jóváhagyásának reményében.

A globális szabályozóknak támogatniuk kellene a Facebook által fedezett Diem kriptopénzprojekt 2021-es elindulását – mondta el a Facebook Financial egyik vezetője.

David Marcus, a Facebook Financial – vagyis az F2 – igazgatója azt mondta, hogy mind a Diem kriptovalutának, mind pedig az annak tárolására szolgáló Novi kriptotárcának még jövő évben el kell indulnia.

A 2020. november 8-án megrendezett Szingapúri Fintech Fesztiválon kijelentette, hogy a szabályozóknak végre lehetővé kellene tenniük a Facebook számára, hogy folytathassa munkálatait a kriptopénzt illetően:

„Nem gondolom azt, hogy csak pillanatnyi bizalmat kérnénk. […] Úgy gondolom, hogy mindaz, amit csináltunk – és ami mindenféle komplikációkat szült víziónk végrehajtásában – véleményem szerint mindez jó ok arra, hogy a kételyek ellenére megkapjuk az engedélyeket, szándékaink és annak tekintetében, amit itt tenni tervezünk.”

Marcus elmondta, hogy a Facebook most a szabályozói engedélyekre vár, hogy stabilcoint és azzal kapcsolatos tárcát működtethessen.

Marcus megjegyzései a Diem stabilcoin rég várt elindulását illetően röviddel azt követően érkeztek, hogy a Libra Associationt Diem Associationre nevezték át az idei év december 1-én, annak érdekében, hogy felrázzák egy kicsit a korábban Libra néven ismert kriptoprojekt vegyes fogadtatását.

Ennek ellenére az átnevezés nem hatott meg mindenkit. December 7-én Olaf Scholz német pénzügyminiszter kritizálta a Diem projektet, és azt „báránybőrbe bújt farkas”-nak nevezte, rámutatva arra, hogy a névváltoztatással a fundamentumok nem változnak.

A Facebooknak ezenfelül egy jogi eljárással is szembe kell néznie, mert mint később kiderült, létezik egy kis európai cég, amelyet szintén így hívnak.

Olvastad már? Egy ikerpár egyik tagja bitcoinba fektetett, a másik pedig irigykedik

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.