A magas költségek miatta a Liquid szünetelteti az Ethereum-utalásokat

Az átlagos gas költségek minden idők legmagasabb szintjét érték el február 3-án, ami tranzakciónként 17,5 dollár volt. Emiatt néhány tőzsde szünetelteti az ethereum és egyéb ERC-20 token utalásait.

A Liquid japán kriptotőzsde ideiglenesen letiltotta az ether küldését miközben az altcoin elérte eddigi rekordárfolymát.

Egy február 4-i bejelentés szerint, a Liquid leállította az ETH és néhány ERC-20 token küldését a tranzakciós költségek hatalmas megugrása miatt.

„A szolgáltatást ismét elérhetővé tesszük, amint a díjak visszatérnek a normális szintre. Az összes többi kriptovaluta a szokásos módon elérhető.”– jelentette ki a Liquid.

Február 4-én az ETH ára újabb csúcsot ért el 1600 dollár körül, miután az elmúlt egy hét alatt közel 20%-os növekedést produkált. Az emelkedő ár folyamatosan növeli a tranzakciós költségeket, így azok is új történelmi csúcsokat döntöttek.
A YCharts adatai alapján a gas díjak tranzakciónként átlagosan 17,5 dollárt értek el február 3-án.

Forrás: ycharts.com

A gas díjak az idei év januárjának elején kezdtek jelentősen növekedni, amikor az ethereum megdöntötte korábbi, 1400 dollár feletti rekordját.
Ez a legutóbbi emelkedés óriási hatással volt számos decentralizált pénzügyi projektre, és néhány defi tranzakciós díja meghaladta még az 1000 dollárt is.
A nagyobb decentralizált tőzsdék díjai, mint a Uniswap és a SushiSwap is abnormális szintre emelkedtek, 40 és 75 dollár közé. Alacsonyabb díjak után kutatva a defifelhasználók állítólag olyan Ethereum-alternatívákhoz fordultak, mint a Flamingo.

Kain Warwick, a Synthetix (egy Ethereum-alapú szintetikuseszköz-kibocsátási platform) alapítójának meggyőződése, hogy az ETH-díjak növekedése a tranzakciók volumenét is növelheti:

„Látnunk kell, hogy milyen a felhasználói viselkedés [ilyenkor], erősen gyanítom, hogy a tranzakció mennyiség innen csak növekedni fog.”

A cikk megjelenésekor az Ethereum-tranzakciók volumene 44 milliárd dollárt tesz ki, szemben a január 28-i 37 milliárd dollárral.
A második legnagyobb kriptovaluta jelenleg 1639 dollárt ér, ami 6,3%-os emelkedés az elmúlt 24 órában.

Olvastad már? A bitcoinkínálat 40%-a kis- és közepes befektetők kezében van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.