A legújabb defi farmba már 100 millió dollárt raktak a hozamvadászok

Igaz, hogy az utóbbi időkben erős visszahúzódás tanúi lehetünk, a defi szektor messze nem ért a kapacitások végére.
Ezt elég egyértelműen bebizonyította a vasárnap este indult, Ethereum-alapú Barnbridge projekt is.

Az indulás nagy figyelmet kapott, a csapat néhány kockázati befektetőt is sikeresen maga mellé állított, így az induláskor már közel 100 millió dollárnyi letéttel rendelkeztek.
A Barnbridge egy decentralizált kockázatkezelési protokoll, amely a többi ETH-alapú derivatívát és defi terméket igyekszik további pénzügyi műveletekbe bevonni. Az első likviditási poolt pedig vasárnap este el is indították.
Természetesen a saját tokenjüket is kiadták, amely a BOND névre hallgat, és több más protokollhoz hasonlóan az irányításban kap majd szerepet.
A projekt már az indulása előtt elkezdte fogadni a letéteket, USDCoin, Dai, és sUSD került beküldésre, sokmilliós értékben. Az indulás után kevesebb, mint egy nappal pedig már 175 millió dollárnál tart.
Ezzel a Barnbridge lett az Ethereum legnagyobb likviditási pooljával rendelkező defi terméke. A BOND token ráadásul még egy hétig nem lesz kereskedhető, hiszen csak a következő vasárnap kerül sor az első disztribúcióra.
Ez pedig összességében azt jelenti, hogy a felhasználók úgy fektettek be 175 millió dollárt, hogy semmilyen információ nincs a jövőbeni hozamokról. A becslések alapján lehet, hogy 3-7% közötti éves kamattal indul a történet, attól függően, hogy a jövő heti piacnyitáskor milyen áron kezdenek kereskedni a BOND tokenekkel.
Ugyanebben az időpontban fog megnyílni a protokoll második poolja is, az UniSwapon elindítják az USDC/BOND likviditási poolt is.

Mi is valójában akkor a Barnbridge?

Egy olyan kockázatkezelési protokoll, amely mögé a szektor nagynevű befektetői közül is többen beálltak.
Szeptemberben közel 1 millió dollár kezdőtőkét kalapoztak összes a Fourth Revolution Capital, ParaFi, Kain Warwick (Synthetix alapító) és Stani Kulechov (Aave alapító) közreműködésével.
A legegyszerűbb megfogalmazásban a projekt szeretne védelmet nyújtani a befektetési, hozamvadászati kockázatok ellen. Ezek legelterjedtebb formája a nagy volatilitás mind az adott eszköz árfolyama, mind az arra fizetett kamat tekintetében.
Arra egyelőre nem tértek ki, hogy ezt hogyan lehet megvalósítani, de a tervek alapján a nagy, intézményi partnerek számára is segítséget nyújthatnak, hogy egy megfelelő tőkeallokációt alakítsanak ki.
A csapat ráadásul nem akarja egyetlen platform mellett elkötelezni magát, így a jövőben a rendszerüket kiterjesztenék más blokkláncokra is, és még akár a való világbeli fizikai eszközök tokenizációjában is részt vennének.

Olvastad már? Az amerikaiak alig 7%-a használt még csak bitcoint

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.