A legnagyobb brazil kriptotőzsde szerint a bitcoin még idén eléri a 15000 dollárt

A Mercado Bitcoin, Brazília legnagyobb kriptotőzsdéje a legutóbbi jelentésében elárulta, a bitcoin még az idei évben elérheti a 15000 dolláros árfolyamot.
A jelentés szerint az ezt alátámasztó legnagyobb hatású faktor a májusban várható blokkjutalom-felezés.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A felezéskor a mostani 12,5 BTC per blokk helyett a bányászok már csak 6,25 bitcoint fognak kapni minden sikeresen legenerált blokkért. A szakértők egyelőre megosztottak abban kérdésben, hogy erre hogyan fog reagálni az árfolyam.
Mindenesetre sokan gondolják úgy, hogy a lecsökkent infláció felfelé hajtja majd az árakat, hiszen újra emlékeztet mindenkit a kínálat szűkösségére. A bitcoin már két felezésen túl van, 2012-ben és 2016-ban is áremelkedést tapasztaltunk utána.
A felezés egyre jobban érdekli az embereket. A Google Trends adataiból az Arcane Firms elemzőcég készített jelentést, és látható, hogy tavaly év vége óta meredeken emelkedett a „bitcoin felezés”-re kereső száma:

„A felezés egyre nagyobb figyelmet kap. Tisztán látható, hogy egyre több új ember világosul fel a koncepcióval magával.”

A tizenötezres jóslat a januári emelkedést is figyelembe veszi. Atőzsde által megkérdezett befektetők szerint az árnövekedés nem fog megállni év végéig.

Nem a bitcoin az egyetlen kriptopénz, amelyre bizakodással tekintenek. A jelentés alapján a legtöbb kriptopénz nagyobb figyelmet fog kapni 2020-ban, mint amennyit eddig tapasztaltak.
Ez a figyelem nem kis részben köszönhető a központi bankoknak és az intézményeknek, főleg az állami kibocsátású kriptopénzek ötletének terjedése miatt.
Többször olvashattuk már, hogy a központi bankok világszerte elkezdték fontolóra venni egy-egy saját kriptopénz kibocsátását.
A Mercado Bitcoin szerint ez a növekvő elfogadás jele a tradicionális pénzvilág részéről:

„Ezek a projektek vélhetően blokkláncot fognak használni, hogy a digitális pénzeik megfelelően használhatók legyenek. Ez pedig erősíteni fogja a bitcoin és a többi kriptopénz elfogadottságát is.”

A Facebook Libra projektje kapcsán úgy vélik, idén nem lesz belőle semmi, ahogy egyre több nagy cég száll ki mögüle, legutóbb például a Vodafone.
Kína pozíciója a kriptovilágban egyre rendezettebb lesz, de „számíthatunk rá”, hogy az onnan érkező hírek volatilitást okoznak majd.

Olvastad már? Január 5 legsikeresebb, és legrosszabbul teljesítő kriptopénze


Forrás: cryptoglobe.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás : A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.