A kriptobefektetők tömegesen utalják ki bitcoinjaikat a tőzsdékről

A legújabb adatok alapján rekordszámban utalják ki a kereskedők és befektetők bitcoinjukat a tőzsdékről, a március közepén bekövetkezett fekete csütörtököt követően.
Ez rossz dolognak hangzik a piac számára, de nagyon pozitív hatása lehet a bitcoin jövőjére nézve.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!

Az adatok alapján kevesebb bitcoint tárolnak a tőzsdéken

A bitcoin értéke az év elején a 10 000 dollárt is átlépte, de a hagyományos piacokat sújtó fekete csütörtök a kriptopénzt is magával rántotta.
A koronavírus váratlanul csapott le a gazdaságra, a befektetők pedig a készpénzbe próbáltak menekülni.
A bitcoin értéke 4000 dollár alá zuhant, a káoszban több tőzsde is leállt bizonyos időre, és további problémák is akadtak egyes tőzsdékkel, amelyek szintén lejjebb vitték az árfolyamokat.
Az olyan kriptopénzek, mint a Chainlink olyan mértékű zuhanást szenvedtek el, hogy egyes oldalakon 0,01 dollárig csökkent a LINK token értéke.
Néhány bálna eltűnt, pozícióik likvidálása pedig szintén hatalmas méreteket öltött.
A kriptopiac azóta teljesen megváltozott. Egyre kevesebb befektető tárolja tőzsdéken a vagyonát.
A Glassnode adatai szerint 300 000 bitcoint utaltak ki a tőzsdékről, és ez a szám az árfolyammal együtt tovább emelkedik.
Az emberek kevésbé bíznak meg a kriptotőzsdékben, és ez nem a legjobb dolog, amikor úgy is sokan a vadnyugatként tekintenek a kriptopiacokra. Mégis, ennek nagyon pozitív hatása is lehet az amúgy is ritka vagyoni eszköz számára.

A feleződés utáni bika piacra készülhetnek?

A tőzsdéken lévő kevesebb bitcoin csökkentheti a pánikeladások előfordulását. Emellett azt jelezheti, hogy a befeketők szerint már túllehetünk a nehezén, miután a bitcoin ilyen káosz közepette sem ért el egy alcsonyabb mélypontot.
A kriptopénz alacsony készlete miatt, a 21 milliós maximális korláttal minél többet tárolnak az emberek hosszú távon, annál kevesebb bitcoint adnak el a piacokon, ezzel megfékezve az eladási nyomást, tovább növekedhet az árfolyam.
A bitcoin blokkjutalom-feleződésére már csak pár napot kell várnunk, így ez az alacsony készlet még ritkább lehet.
A feleződés lehet a magyarázata annak, hogy egyre több befektető tárolja vagyonát saját tárcákban, távol a tőzsdéktől.
Arra számítanak, hogy a bitcoin értéke jelentősen megemelkedhet az elkövetkezendő 1-2 éven belül, ezt követően pedig megpróbálják eladni a csúcson a vagyonukat.

Olvastad már? Az árfolyam mellett a feleződés iránti érdeklődés is megugrott

Forrás: bitcoinist.com
Kiemelt kép: Bitcoin Clipart
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.