A kripto-Twitter szerint CZ rejtetten az FTX-et kritizálta

A kriptotőzsdei kereskedésben a jitterek olyan eseményt jelentenek, amikor egy befektető vételi vagy eladási megbízása elakad, és lejjebb kerül a listán, lehetővé téve újabb kereskedelmi megbízások teljesítését.
A Binance kriptotőzsde vezérigazgatója, Changpeng „CZ” Zhao aggodalmát fejezte ki a kereskedőkkel kapcsolatban, miután értesült a más kriptotőzsdéken tapasztalható hírhedt kereskedelmi jitterek jelenségéről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kriptokereskedelemben a jitterek olyan kereskedelmi eseményre vonatkoznak, amikor egy befektető vételi vagy eladási megbízása elakad és lejjebb kerül a listán, lehetővé téve újabb kereskedelmi megbízások átvitelét.


Bár CZ aggodalmai a jitterek ellen nem céloztak kifejezetten egyetlen konkrét tőzsdét sem, a Twitteren a kriptoközösség azt feltételezi, hogy a Sam Bankman-Fried által vezetett FTX kriptotőzsdének célozta megjegyzéseit.
A közösség reakciójára válaszul CZ hozzátette:

„Ti mindannyian tudtátok, és nem szóltatok semmit. Harcolnunk kell a rossz játékosok ellen.”

CZ továbbá elérte a Binance VIP kereskedőit, akik állítólag megerősítették, hogy tudtak a tiltott kereskedelmi tevékenységekről. Az FTX elleni közvetett vád tökéletesen egybeesik azzal az idősíkkal, amikor a Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) a tőzsdének és négy másik kriptovállalatnak adott ki beszüntető végzést.
Az FDIC szerint az FTX US, a SmartAssets, az FDICCrypto, a Cryptonews és a Cryptosec állítólag félrevezette a befektetőket azzal, hogy azt állították, termékeiket az FDIC biztosította.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A végzésre reagálva az FTX US elnöke, Brett Harrison törölt egy tweetet, amelyben az FDIC álláspontját ellenző állításokat tett. A Crypto Twitter azonban gyorsan rámutatott számos más esetre, amikor Harrison hamisan állította az FDIC-biztosítást.


A szabadesés tompítására tett kísérletként SBF elárulta, hogy a jövőben együtt kíván működni az FDIC-vel, miközben megismételte, hogy „az FTX US nem FDIC-biztosított”.
A fenti fejleményekkel párhuzamosan az FTX a hírek szerint elkezdte blokkolni azokat a számlákat, amelyek kriptovalutákat küldtek a zk.money-n keresztül. Ez egy privát layer-2 lánc, amelyet az Aztec Network biztosít az Ethereumon.


Válaszul SBF támogatta az FTX azon döntését, hogy a számlák ellenőrzését a pénzmosás elleni (AML) megfelelésre hivatkozva végzi. Ugyanakkor cáfolta az állításokat, hozzátéve: „de ez nem jelenti azt, hogy bármelyik számlát befagyasztották volna”.

Olvastad már? Cipruson szerzett működési engedélyt a Revolut

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.