A közösségi médiában is tarol a bitcoin

Ahogy emelkedik az árfolyam, úgy lesz egyre jobb beszédtéma a bitcoin, ez pedig a Twitter aktivitásában is látható.

Ahogy átléptük a 30000 dollárt, ráadásul nem is kicsivel, több mérőszámban is új rekordokat tapasztaltunk a Twitter használata kapcsán.
A The TIE, egy kriptopénzes elemzőcsapat a hétvégén jelentette be, hogy a bitcoinról beszélő, egyedi Twitter fiókok száma meghaladta az eddigi rekordot jelentő, 2017 decemberi szintet.


Most több, mint 64 ezer ember beszélgetett a kriptopénzről a platformon.
Az elemzőcég ügyvezetője, Joshua Frank elmondta, a növekedés nem korlátozódik a bitcoinra, és valójában egy ideje már emelkedik az érdeklődés.
Az első rekorddöntés után nem sokkal újabb csúcsot tapasztaltunk, összesen 70000 egyedi fiók vett részt bitcoinnal kapcsolatos beszélgetésben.
2017 decemberben 135 ezer tweetben említették meg a vezető kriptopénzt, most ez is megdőlt, 140 ezerrel. Emellett az összes kriptopénzzel kapcsolatos tweet száma is megugrott, egy 24 órás periódusban elérte a negyedmilliót.
Ez a típusú megnövekedett érdeklődés nem csak a Twitteren tapasztalható. Ahogy a bitcoin árfolyama növekedésnek indult, úgy követte az internetes keresések számának a növekedése is, mind a bitcoin keresőszóra, mind arra, hogy „hogyan vehetek bitcoint”.
Ám viszont érdekes, hogy az Ethereum esetében nem növekedett számottevően a keresés, annak ellenére, hogy hatalmas növekedési eréllyel emelkedett 1000 dollár fölé az árfolyama.

Sokan úgy vélik, amit most tapasztalunk, az az intézményi FOMO, azaz a félelem, hogy kimaradnak a dologból. Ezt követheti majd a kisbefektetők nagyobb arányú megjelenése a piacon.

Olvastad már? Szép csendben rekordot döntött a defi is

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.