A JPMorgan szerint többféle kimenetele is lehet a recessziónak

A JPMorgan szakértői négy különböző forgatókönyvet dolgoztak ki, hogy a világgazdaság jelenlegi helyzete alapján melyek a várható irányok.

Az előrejelzések alapján pedig már akár 2024-ben bekövetkezhet egy komolyabb lassulás.

A bank elemzői ráadásul úgy vélik, hogy az USA esetében már nagyobb eséllyel kell számolni egy ténylegesen bekövetkező válsággal, mint annak elkerülésével.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A becslések alapján a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy az USA a világgazdasággal együtt szép lassan leáll, és recesszióba süllyed.

Ennek az esélye eléri a 36%-ot, és a legfőbb indokaként azt határozták meg, hogy az országban tapasztalható inflációra adott válaszként az agresszív pénzügyi szigorítási politika sokat árt a gazdaságnak.

„A központi bank enyhíteni akarja a gazdasági sokkot, ezért lassítanak a szigorítás ütemén. Az viszont nagyon valószínű, hogy az infláció lecsökkentése nem lesz fájdalommentes folyamat, és a különböző korlátozások meg fogják akasztani a növekedést.”

Forrás: JPMorgan

2024-ben bajok jöhetnek a világgazdaságban

Az elemzők szerint a második legvalószínűbb forgatókönyv, 32%-os eséllyel bekövetkezve, a lassú lecsúszás ’23 végén, ’24 elején, amelyet az amerikai banki hitelválság indítana be.

Ez recessziót idézne elő az USA-ban, viszont a világ többi országa esetében kisebb mértékű következményekkel kellene csak számolni.

A kifejezetten enyhe válságnak mindössze 23%-os esélyt jósolnak a bank szakértői, és ebben az esetben az USA elkerülné a tényleges recessziót.

Az pedig, hogy már rövid távon, az idei év közepén egy komolyabb válság alakuljon ki, mindössze 10%-os esélyt kapott az elemzőktől.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A piacon mindenesetre széles körben elterjedt a nézet, hogy recesszió jöhet Amerikában.

Steve Hanke, az ismert közgazdász szerint ráadásul a helyzet eldurvulhat majd, és ugyanerre számít a népszerű aranyrajongó, Peter Schiff is, aki elhúzódó pénzügyi krízisre figyelmeztet.

A Bank of America enyhe válságra számít, a Bloomberg vezető elemzője, Mike McGlone pedig azt jósolta, hogy az USA úton van egy komoly deflációs krízis irányába.

A Blackrock ügyvezetője, Larry Fink viszont más álláspontot képvisel, a nézetei alapján a közeljövőben nem várhatók nagy gazdasági problémák az országban.

Olvastad már? Váljon kriptotulajdonossá, hogy az egekbe szökjön a keresete

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Hogyan lehet 100 USDT-ből 1 millió? Ez a 100-szoros potenciállal bíró coin lehet a megoldás?

Vendégbejegyzés A milliomos státusz elérése pénzügyi szabadságot hoz, és mindenki álmodik arról, hogy egyszer eléri ezt a mérföldkövet. Érdekes módon az ilyen sikertörténetek gyakoriak a kriptovaluta...

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.