A hszincsiangi szénbánya esete után még jobban látszik a kínai bányászdominancia

Az elöntött hszincsinagi szénbánya esete rávilágított, hogy a kínai bitcoinbányászat továbbra is nagymértékben függ a széntől.

Árvíz öntött el hétvégén egy a kínai Hszincsiang tartományban található szénbányát.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ennek eredményeként ismét bebizonyosodott, hogy a kínai bitcoinbányász ágazat mennyire szénfüggő, és hogy a globális bitcoinbányász ágazat mennyire kínafüggő.
A bánya leállása egybeesett a bitcoin hashrátájának nagymértékű csökkenésével. A hálózat teljesítményének mérőszáma a legalacsonyabb szintekre került 2020 novembere óta a bánya leállásakor a Coin Metrics adatai szerint.
Ezek a számok rámutatnak arra, hogy a Bitcoin hálózata mennyire függ a fosszilis energiaforrásoktól, szemben a megújuló energiákkal.

A Bitcoin piszkos energiaproblámémája

A bitcoinbányászat egy nagyon energiaigényes üzlet, és annak ellenére, hogy sok törekvés volt már a megújuló energiákra való áttérésre, a hálózat továbbra is nagyban támaszkodik a fosszilis energiahordozókra, főleg Kínában.

„Kína jelenlegi megszállottsága a szénbányákat illetően – az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának csökkentésére tett ígéretei ellenére – azt jelenti, hogy bizonyos bányászoknak előnyükre válik az olcsó, »piszkos« energia egyes régiókban” – mondta el a Decryptnek Jason Deane, a Quantum Economics Bitcoin-elemzője.

Hozzátette, hogy „ez inkább kereskedelmi, mintsem környezetvédelmi kérdés.
A Cambridge-i Egyetem egy tanulmányának becslése szerint jelenleg a Bitcoin-bányászatra használt energia 39%-a származik megújuló forrásokból.
Ez az arány egyáltalán nem számít rossznak, ha figyelembe vesszük, hogy az Our World in Data adatai szerint 2019-ben a világ energiatermelésének mindössze 11,41%-a származott megújuló energiaforrásokból.
A 39%-ot alapul véve mindenesetre a bitcoin ökológiai lábnyoma továbbra is nagyjából 28 millió tonna szenet tesz ki, amely nagyjából 9 millió háztartás átlagos éves energiafogyasztása, vagy 222 milliárd levezetett kilométer egy átlagos személyautóval.

Kína – több más országhoz hasonlóan – bizonyos célokat állított fel annak érdekében, hogy megvédje a környezetet, és visszafordítsa a klímaváltozást.
Legfontosabb törekvésük ezek között talán az, hogy 2060-ra teljesen karbonsemlegessé váljanak.
Továbbra is számtalan feladat áll még Kína előtt, hogy valóra váltsa az ígéretét, amelyek között a Bitcoin zöldebbé tétele is szerepel.
A Nature természettudományi folyóirat nemrég egy olyan tanulmányt adott közre, amelyben arról írnak, hogy ha továbbra is ellenőrizetlenül zajlanak ezek az események az országban, akkor a kínai bányászágazat 2024-re akár 130,5 millió tonnára is növelheti szén-dioxid-kibocsátását.
Deane szerint a Bitcoin környezetvédelmi hatása idővel csökkenni fog, ahogy a bányászat is egyre elterjedtebbé válik világszerte.

„A bitcoin egy globális hálózat, és ahogy egyre több és több nagy játékos csatlakozik ehhez a hálózathoz különféle helyszínekről, úgy a világ függősége mind a kínai hashrátától, mint pedig az ország hírhedt »piszkos energiájától« is csökkenni fog” – mondta.

Olvastad már? Willy Woo szerint a hálózat túl bullish ahhoz, hogy tovább csökkenjen a bitcoin

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Cronos árfolyam megugrott az ETF hírekre – Raydium parabola rally előtt?

Prémium Cronos & Raydium  A Bitcoin árfolyama az elmúlt napokban 108.000 dollár fölé emelkedett, és továbbra is ezen a tartományon belül maradt. Ennek köszönhetően a top 10 kriptovaluta,...

A Solana befektetői forgatagban: Új lendület az árfolyamban?

A Solana on-chain aktivitása megugrott, de az árfolyam nem követte a lendületet. Az eszköz ára 1,14 dollárral csökkent a növekedés ellenére. A cikk írásakor a Santiment...

Mely kriptókat érdemes megvásárolni mielőtt új csúcsra ér a Bitcoin

Vendégbejegyzés A Bitcoin grafikonján nemrég egy rendkívül bikás alakzat jelent meg, amely akár 230 ezer dollárig repítheti a kriptovaluta árát. Bár a Bitcoin árfolyamára az utóbbi...

Ilyen hatással lehet Trump vámkiterjesztése a bitcoin piacára és a globális gazdaságra

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump aláírt egy rendeletet, amely augusztus 1-jéig elhalasztja a jelenlegi vámhatáridőt – jelentette be a Fehér Ház. Scott Bessent pénzügyminiszter...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.