A Hodlnaut hitelezői a cég felszámolása mellett döntenének

A szingapúri illetőségű Hodlnaut tavaly augusztusban függesztette fel a kiutalásokat a platformjáról, és azóta a bírósági felszámoló bizottság irányítása alatt van.

Aaron Loh Cheng Lee, az ügyben eljáró megbízott úgy nyilatkozott, hogy nincs kilátás friss befektetői tőke bevonására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A legújabb körlevélben azt is elmondta, hogy a hitelezők nagyjából 55,38%-a, akik összesített kárigénye eléri a 170,5 millió dollárt, a felszámolást tartja jobb megoldásnak, szemben az újrastruktúrálással.

„Nem tudunk tőkeinjekcióra számítani, hiszen nincsen megfelelő befektetői igény a vállalat eszközállományára.”

A felhasználóknak mindössze a 2,42%-a támogatta az újrastruktúrálást, és szinte mindegyikük valamilyen vezetői pozíciót tölt be a Hodlnaut szervezetében.

A különösen nagy hitelezők szintén a felszámolást támogatják.

A Hodlnaut befektetői között megtaláljuk a Samtrade Custodian és a S.A.M. Fintech vállalatot is, de a kriptoipar egy másik ismert szereplője, az Algorand Foundation szintén a listán van.

Ők nagyjából 35 millió dollárnyi kitettséggel rendelkeznek a Hodlnautban.

A szingapúri bíróság utasította a Hodlnaut ügyében eljáró biztost, hogy hivatalosan is kezdjék meg a felszámolást.

A Holdnaut pénzügyi problémákkal szembesült tavaly nyáron, és augusztus 8.-án felfüggesztették a platformról való kiutalásokat.

A rákövetkező héten bírósági felügyelet alá helyeztette magát, amely a szingapúri törvények értelmében időlegesen védelmet nyújt a jogi kárigények benyújtása ellen.

A cég úgy nyilatkozott, hogy mindenképpen el akarják kerülni, hogy rákényszerüljenek a kriptopénzeik nyomott, medvepiaci árakon történő értékesítésére, mivel így nagy kárt szenvednének a felhasználóik.

A Hodlnaut rendőrségi vizsgálat tárgya is volt, mivel egyes információk szerint nagy kitettséggel rendelkeztek a tavaly bedőlt Terra ökoszisztémában, egészen pontosan a TerraUSD stablecoinban.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A lánc adatai arra utalnak, hogy a cég körülbelül 150 millió dollárnyi tokent birtokolt, ezek a tokenek pedig mára már semmit sem érnek.

A cég vezetőségi tagjai pedig a jelentések szerint több ezernyi vállalati dokumentumot semmisítettek meg, hogy el tudják titkolni a veszteségeket.

A felszámolás kérdése, a cég teljes megszüntetése pedig idén januárban merült fel.

zeta

Olvastad már? Az FTX megállapodott és eladja a LedgerX-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.