A Hodlnaut hitelezői a cég felszámolása mellett döntenének

A szingapúri illetőségű Hodlnaut tavaly augusztusban függesztette fel a kiutalásokat a platformjáról, és azóta a bírósági felszámoló bizottság irányítása alatt van.

Aaron Loh Cheng Lee, az ügyben eljáró megbízott úgy nyilatkozott, hogy nincs kilátás friss befektetői tőke bevonására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A legújabb körlevélben azt is elmondta, hogy a hitelezők nagyjából 55,38%-a, akik összesített kárigénye eléri a 170,5 millió dollárt, a felszámolást tartja jobb megoldásnak, szemben az újrastruktúrálással.

„Nem tudunk tőkeinjekcióra számítani, hiszen nincsen megfelelő befektetői igény a vállalat eszközállományára.”

A felhasználóknak mindössze a 2,42%-a támogatta az újrastruktúrálást, és szinte mindegyikük valamilyen vezetői pozíciót tölt be a Hodlnaut szervezetében.

A különösen nagy hitelezők szintén a felszámolást támogatják.

A Hodlnaut befektetői között megtaláljuk a Samtrade Custodian és a S.A.M. Fintech vállalatot is, de a kriptoipar egy másik ismert szereplője, az Algorand Foundation szintén a listán van.

Ők nagyjából 35 millió dollárnyi kitettséggel rendelkeznek a Hodlnautban.

A szingapúri bíróság utasította a Hodlnaut ügyében eljáró biztost, hogy hivatalosan is kezdjék meg a felszámolást.

A Holdnaut pénzügyi problémákkal szembesült tavaly nyáron, és augusztus 8.-án felfüggesztették a platformról való kiutalásokat.

A rákövetkező héten bírósági felügyelet alá helyeztette magát, amely a szingapúri törvények értelmében időlegesen védelmet nyújt a jogi kárigények benyújtása ellen.

A cég úgy nyilatkozott, hogy mindenképpen el akarják kerülni, hogy rákényszerüljenek a kriptopénzeik nyomott, medvepiaci árakon történő értékesítésére, mivel így nagy kárt szenvednének a felhasználóik.

A Hodlnaut rendőrségi vizsgálat tárgya is volt, mivel egyes információk szerint nagy kitettséggel rendelkeztek a tavaly bedőlt Terra ökoszisztémában, egészen pontosan a TerraUSD stablecoinban.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A lánc adatai arra utalnak, hogy a cég körülbelül 150 millió dollárnyi tokent birtokolt, ezek a tokenek pedig mára már semmit sem érnek.

A cég vezetőségi tagjai pedig a jelentések szerint több ezernyi vállalati dokumentumot semmisítettek meg, hogy el tudják titkolni a veszteségeket.

A felszámolás kérdése, a cég teljes megszüntetése pedig idén januárban merült fel.

zeta

Olvastad már? Az FTX megállapodott és eladja a LedgerX-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.