A Grayscale az eddigi legnagyobb heti bitcoin bevásárlását könyvelhette el

2021 végére az alap így akár a bitcoin készletének az 5%-át is kontrollálhatja. A múlt héten rekordmennyiségű vásárlást dolgoztak fel, 215 millió dollár értékben, ez egészen pontosan 15907 bitcoint jelent.
Ez a heti összeg minden eddiginél nagyobb, a cég pedig így összesen 481711 BTC-t tart, amely nagyjából 6,7 milliárdot ér.

Ha az elmúlt hónapban beállított növekedési rátát tartja, akkor a cég év végére elérheti a félmillió bitcoinos egyenleget, ez a 2,7%-a az összkészletnek.
Ha pedig jövőre egész évben így megy a vásárlás, akkor 2021 végére ez az arány felmehet 5%-ig, 926600 bitcoinnal.

Forrás: Grain of Salt

A Grayscale 2013 szeptemberében alakult meg, az idei évben pedig robbanásszerű növekedést tapasztalt a befektetett eszközök tekintetében.
Az év első kilenc hónapjában 1,9-ről 4,7 milliárd dollárra nőtt. A harmadik negyedéves jelentés óta pedig újabb 2 milliárd dollárnyit adtak hozzá a készletükhöz.
Az idei évben a Grayscale befektetéseinek majdnem a 70%-a a bitcoin alapjukba került, ennek a 84%-áért intézményi partnerek felelnek. Így a heti vásárlás átlaga 39,5 millióról 55 millió dollárra növekedett.
A múlt héten adták ki az egyik friss jelentésüket, amely alapján látható, hogy tavaly a befektetők 36%-a érdeklődött a kriptopénzek és a bitcoin iránt, idén ez az arány viszont már 55%.

A Grayscale így több BTC-t birtokol, mint bármelyik másik intézmény vagy cég. Ez akkor is igaz, ha amúgy a tartalékként, készpénz helyett bitcoint tartó cégek nem ugyanazon a pályán játszanak, mint a befektetési alapok.
A jelenlegi információk alapján 12 nagyobb cég rendelkezik körülbelül 150000 bitcoinnal, a legnagyobbak köztük a MicroStrategy, 38250 bitcoinnal, a Galaxy Digital 16551 bitcoinnal, és a Square 4709 bitcoinos készlettel.

Olvastad már? Az elmúlt egy hónap során több mint 29 projekt kezdte használni a Chainlink protokollt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.