A „Dogefather” zöld utat adhat a Dogecoinnak fizetőeszközként a Tesla járműveiért cserébe

A Tesla-vezérigazgató Elon Musk tovább zörgeti a kutyabódét, továbbra sem hagy fel a Dogecoinról való tweetelésievel.
Keddi Twitter-bejegyzésében Musk egy olyan kérdőívet tett közzé, amelyben arról kérdezi követőit, vajon a Tesla elfogadja-e a Dogecoint fizetési lehetőségként.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A szavazásra, amit magyar szerint 10 órakor indított el, több mint 400.000 válaszoló adta le a voksát az első 10 percben, a cikk írásakor pedig már több mint 2 milliónál tart a számláló.


Musk Twitter-pollja 24 órán keresztül fog futni, azt azonban nem lehet tudni, hogy a vezérigazgató mennyire gondolta komolyan felvetését.
A Dogecoin-hívők már régóta arra sürgetik a Tesla-vezért, hogy vegye fel a kutyacoint az elfogadott fizetési lehetőségek listájára, mivel Musk látszólag pozitívan viseltet a kriptopénz iránt.
A kérdőívre adott válaszok valóban igencsak kedvezőnek tűnnek, a válaszadók 78%-a támogatja a Tesla erre irányuló terveit.
Ahogy várható volt, a tweet ismét jelentős árváltozást okozott a Dogecoin árában, amely a 15 perces grafikonon egy hirtelen kiugrást mutatott, nem sokkal azt követően, hogy a pollt közzétették.
A Dogecoin árfolyama az idei év során eddig több mint 10.600%-kal növekedett, korábban májusban pedig egy kis időre úgy tűnt, hogy a piaci hangulatnak köszönhetően akár az egy dollárt is elérhette volna.
A Dogecoin-mánia azóta annyira felülkerekedett az ágazaton, hogy a DOGE kulcsszóra való keresések száma még a Bitcoinét is meghaladta a Google Trends adatai szerint.
Ahogy arról korábban több hírportál is beszámolt, a Geometric Energy Corporation – egy kanadai gyártó- és logisztikai cég – bejelentette terveit arra nézve, hogy DOGE-ból finanszírozott hasznos terhet helyeznek majd el a SpaceX első, Holdra induló rakétáján.

A Tesla egyébként bitcoint jelenleg is elfogad villanyautóiért cserébe. A vállalat még márciusban tett erre vonatkozó bejelentést, amikor azt is elárulták, hogy Bitcoin-csomópontot is futtatnának.
A Tesla később hozzátette, hogy a BTC-fizetésekből származó kriptopénzt „HODL”-olni fogják, vagyis nem fogják azonnal fiat pénzre váltani.

Olvastad már? 4000 dolláron az ethereum

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.