A „Dogefather” zöld utat adhat a Dogecoinnak fizetőeszközként a Tesla járműveiért cserébe

A Tesla-vezérigazgató Elon Musk tovább zörgeti a kutyabódét, továbbra sem hagy fel a Dogecoinról való tweetelésievel.
Keddi Twitter-bejegyzésében Musk egy olyan kérdőívet tett közzé, amelyben arról kérdezi követőit, vajon a Tesla elfogadja-e a Dogecoint fizetési lehetőségként.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A szavazásra, amit magyar szerint 10 órakor indított el, több mint 400.000 válaszoló adta le a voksát az első 10 percben, a cikk írásakor pedig már több mint 2 milliónál tart a számláló.


Musk Twitter-pollja 24 órán keresztül fog futni, azt azonban nem lehet tudni, hogy a vezérigazgató mennyire gondolta komolyan felvetését.
A Dogecoin-hívők már régóta arra sürgetik a Tesla-vezért, hogy vegye fel a kutyacoint az elfogadott fizetési lehetőségek listájára, mivel Musk látszólag pozitívan viseltet a kriptopénz iránt.
A kérdőívre adott válaszok valóban igencsak kedvezőnek tűnnek, a válaszadók 78%-a támogatja a Tesla erre irányuló terveit.
Ahogy várható volt, a tweet ismét jelentős árváltozást okozott a Dogecoin árában, amely a 15 perces grafikonon egy hirtelen kiugrást mutatott, nem sokkal azt követően, hogy a pollt közzétették.
A Dogecoin árfolyama az idei év során eddig több mint 10.600%-kal növekedett, korábban májusban pedig egy kis időre úgy tűnt, hogy a piaci hangulatnak köszönhetően akár az egy dollárt is elérhette volna.
A Dogecoin-mánia azóta annyira felülkerekedett az ágazaton, hogy a DOGE kulcsszóra való keresések száma még a Bitcoinét is meghaladta a Google Trends adatai szerint.
Ahogy arról korábban több hírportál is beszámolt, a Geometric Energy Corporation – egy kanadai gyártó- és logisztikai cég – bejelentette terveit arra nézve, hogy DOGE-ból finanszírozott hasznos terhet helyeznek majd el a SpaceX első, Holdra induló rakétáján.

A Tesla egyébként bitcoint jelenleg is elfogad villanyautóiért cserébe. A vállalat még márciusban tett erre vonatkozó bejelentést, amikor azt is elárulták, hogy Bitcoin-csomópontot is futtatnának.
A Tesla később hozzátette, hogy a BTC-fizetésekből származó kriptopénzt „HODL”-olni fogják, vagyis nem fogják azonnal fiat pénzre váltani.

Olvastad már? 4000 dolláron az ethereum

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.