A „Dogefather” zöld utat adhat a Dogecoinnak fizetőeszközként a Tesla járműveiért cserébe

A Tesla-vezérigazgató Elon Musk tovább zörgeti a kutyabódét, továbbra sem hagy fel a Dogecoinról való tweetelésievel.
Keddi Twitter-bejegyzésében Musk egy olyan kérdőívet tett közzé, amelyben arról kérdezi követőit, vajon a Tesla elfogadja-e a Dogecoint fizetési lehetőségként.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A szavazásra, amit magyar szerint 10 órakor indított el, több mint 400.000 válaszoló adta le a voksát az első 10 percben, a cikk írásakor pedig már több mint 2 milliónál tart a számláló.


Musk Twitter-pollja 24 órán keresztül fog futni, azt azonban nem lehet tudni, hogy a vezérigazgató mennyire gondolta komolyan felvetését.
A Dogecoin-hívők már régóta arra sürgetik a Tesla-vezért, hogy vegye fel a kutyacoint az elfogadott fizetési lehetőségek listájára, mivel Musk látszólag pozitívan viseltet a kriptopénz iránt.
A kérdőívre adott válaszok valóban igencsak kedvezőnek tűnnek, a válaszadók 78%-a támogatja a Tesla erre irányuló terveit.
Ahogy várható volt, a tweet ismét jelentős árváltozást okozott a Dogecoin árában, amely a 15 perces grafikonon egy hirtelen kiugrást mutatott, nem sokkal azt követően, hogy a pollt közzétették.
A Dogecoin árfolyama az idei év során eddig több mint 10.600%-kal növekedett, korábban májusban pedig egy kis időre úgy tűnt, hogy a piaci hangulatnak köszönhetően akár az egy dollárt is elérhette volna.
A Dogecoin-mánia azóta annyira felülkerekedett az ágazaton, hogy a DOGE kulcsszóra való keresések száma még a Bitcoinét is meghaladta a Google Trends adatai szerint.
Ahogy arról korábban több hírportál is beszámolt, a Geometric Energy Corporation – egy kanadai gyártó- és logisztikai cég – bejelentette terveit arra nézve, hogy DOGE-ból finanszírozott hasznos terhet helyeznek majd el a SpaceX első, Holdra induló rakétáján.

A Tesla egyébként bitcoint jelenleg is elfogad villanyautóiért cserébe. A vállalat még márciusban tett erre vonatkozó bejelentést, amikor azt is elárulták, hogy Bitcoin-csomópontot is futtatnának.
A Tesla később hozzátette, hogy a BTC-fizetésekből származó kriptopénzt „HODL”-olni fogják, vagyis nem fogják azonnal fiat pénzre váltani.

Olvastad már? 4000 dolláron az ethereum

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.