A defi-t sosem fogjuk tudni teljes mértékben szabályozni az SCB vezérigazgatója szerint

Arak Sutivong úgy véli, hogy a defi-nak szüksége van a hagyományos pénzügyekkel való hosszú távú és fenntartható kölcsönhatás keretrendszerére.
Arak Sutivong, az SCB 10X vezérigazgatója és a Siam Commercial Bank (SCB) elnöke betekintést nyújtott abba, hogy Délkelet-Ázsia egyik legnagyobb kockázati tőkealapja hogyan látja a decentralizált pénzügyek (defi) jövőjét a szabályozás vitatott kérdését illetően.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az SCB 10X az SCB, Thaiföld legrégebbi bankjának kockázati ága, amely főként blokkláncalapú pénzügyi szolgáltatásokba, például a defi, valamint a digitális eszközökbe történő befektetésekre összpontosít.
Az SCB 10X második, defi-ról szóló globális virtuális csúcstalálkozóján, a REDeFiNE-on tartott nyitóbeszédében Sutivong hangsúlyozta, hogy mára a defi „sok szempontból” betört a mainstreambe.
A növekedés tekintetében megjegyezte, hogy az ágazat az elmúlt hat hónapban megtízszereződött, és idén több mint 100 milliárd dollár összértéket zároltak a defi-ökoszisztémába.
Sok más mérőszám – beleértve a felhasználókat, a tőzsdéken kereskedési volument és a kifejlesztett decentralizált alkalmazásokat – alapján a szektor szerinte „óriási növekedésnek” lehetett tanúja.
Mindezen fejlődés és izgalom mellett azonban Sutivong hangsúlyozta, hogy számos kérdés továbbra is ott lebeg a születőben lévő iparág felett, és megjegyezte, hogy „van néhány aggasztó terület, például a csalás, amelyről folyamatosan hallunk a hírekben. Az iparági érdekeltségek és a szabályozóhatóságok részéről sok az aggodalom”.
Ennek kezelése közép és hosszú távon egyedülálló kihívásokat jelent szerinte, tekintettel arra, hogy:

„A defi definíció szerint nem szabályozható teljes mértékben. Ehelyett keretet kell teremteni arra, hogy a DeFi hogyan integrálható a pénzügyi ökoszisztéma többi részébe.”

Sutivong megjegyzései a fenntarthatóságról és a szabályozási megfelelés változó megközelítéseiről a globális szabályozók és szervezetek egy sor – a proaktívtól a kifejezetten ellenségesig terjedő – beavatkozását követik.
Június elején a Világgazdasági Fórumon közzétettek egy politikai eszköztárat a defi számára, amelyben olyan igények kiegyensúlyozásának módjait javasolják, mint a decentralizációra és a magánélet védelmére irányuló törekvések teljesítése, miközben mérsékelnék az olyan tiltott tevékenységeket, mint a pénzmosás.
Konkrétabban, az eszköztár foglalkozott azokkal az aggodalmakkal, hogy az új szabályozási beavatkozások jelentős költségeket róhatnak az induló defi-vállalkozásokra, ami elriasztja a kisebb résztvevőket a piacra lépéstől.
Ezek az aggodalmak különösen sok defi-fejlesztőt érintenek, akik nem tudják, hogy a Pénzügyi Akciócsoportnak a virtuális eszközök szolgáltatóinak szabályozására vonatkozó ajánlásai milyen hatással lesznek rájuk.

Június elején Dan M. Berkovitz, az Egyesült Államok árutőzsdei határidős kereskedési bizottságának biztosa kijelentette, hogy szerinte a származékos termékeket kínáló defi-platformok megsérthetik az ország árutőzsdei törvényét, és így illegálisak lehetnek.

Olvastad már? Találd meg a lopott szakállat és kapj cserébe bitcoint – ilyen egyszerű

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.