A „decentralizált Reddit” segítségével a blokkláncra került a Twitter

A Discussions.app és a Telos együtt dolgozik olyan eszközök kifejlesztésén, amelyek feljegyzik a twitteres és egyéb közösségi médiaoldalak fiókjait és ismerőseit egy blokkláncra, és lehetővé teszik az átjárást a platformok között.

A Reddit által inspirált Discussions.app szeptember 3-án jelentette be, hogy továbbterjeszkedik a Telos hálózatára.

A közös munkájukból származó első projekt egy decentralizált azonosítási rendszer, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy eltárolják twitteres és egyéb közösségimédia-fiókjukat és ismerőseiket a blokkláncon egy esetleges tiltás esetén.
A közösségi média korában több évnyi munka lehet abban, hogy valaki közösséget és követőket épít különböző platformokon. Mimdez azonban egy pillanat alatt eltűnhet, ha valakit letiltanak.
A Discussions.app ezt próbálja megoldani azzal, hogy lehetővé teszi a felhasználói fiókok és kapcsolataik tárolását és átmentését.

Douglas Horn, a Telos egyik fő fejlesztője így magyarázta a problémát:

„Úgy tűnik, szinte már naponta előfordul, hogy letiltanak egy egyedi hangot a platformjáról és ezzel elveszítheti a több évig épített közösségét. A Discussions.app lehetővé teszi mindenki számára, hogy lementse közösségi oldalát és így védekezzen a Facebook, YouTube, vagy Twitter tiltásával szemben.”

A YouTube az elmúlt hónapok során több, kriptopénzekkel kapcsolatos csatornát is letiltott. Májusban még a Cointelegraph élő, bitcoinfeleződést közvetítő csatornáját is letiltották.
A digitális identitáskezelés mellett a Telos lehetővé teszi a Discussions.app, számára, hogy Ethereum-alapú virtuális számítógépeket futtasson, valamint Ethereum-kompatibilis okosszerződéseket alkalmazzon tranzakciós díjak nélkül.

Olvastad már? Vitalik Buterin elmondta miért nem végezne egy 51%-os támadás az ETH 2.0-val

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.