A Coinbase szerint Kína jár jól az amerikai kriptós szigorral

A MarketWatch a hétvégén publikálta a Coinbase ügyvezetője, Brian Armstrong cikkét, amelyben a vállalkozó arra figyelmeztetett, az USA elvesztheti a pénzügyi vezető szerepet, ha nem veszi komolyan a kriptopiacot.

Armstrong szerint a törvényhozók jelenleg nem fordítanak megfelelő figyelmet a kriptopénzekre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Egy nagy jelentőségű technológiáról van szó, amely rengeteg területet reformálhat meg, a politikusok mégis mindössze annyit látnak, hogy egy instabil eszközosztályról van szó, amely az egymás közötti pénzküldésre szolgál.

„A kriptó, ugyanúgy, ahogyan előtte az internet, rendelkezik a potenciállal, hogy alapjaiban reformálja meg a pénzügyeinket, és ezen keresztül számos más szektort. Az ellátási láncoktól kezdve a közösségi médiáig, a gyorsabb, olcsóbb, sokkal privátabb, és hozzáférhetőbb platformokon keresztül.”

A Coinbase vezetőjeként Armstrong szaktekintélynek számít a területen, és már régóta arra bíztatja az amerikai törvényhozókat, hogy letisztult, egyértelmű szabályrendszert hozzanak létre a kriptopénzek számára, amely hozzásegíti az iparágat a kiteljesedéshez, és közben biztosítja a fogyasztóvédelmet is.

A Coinbase már a tőzsdefelügyelet, a SEC részére is kifejezte az igényét, hogy szeretnének egyértelmű szabályrendszer alapján dolgozni, és, hogy a hatóság döntse el, mely kriptopénzek számítanak értékpapírnak, és melyek nem.

A SEC elnöke, Gary Gensler korábban már több alkalommal is úgy nyilatkozott, hogy a kriptopénzek az értékpapír-törvény hatálya alá tartoznak, a jelenlegi szabályok érvényesek rájuk.

A cikkében Armstrong úgy fogalmazott, hogy egyáltalán nem meglepő Hong Kong menetelése a globális kriptoközpont titulusának a meghódításáért, és az sem, hogy Kína aktívan keresi a módját, hogy az USA szerepét csökkentse a világ pénzügyi rendszerében.

Ennek egyik lépése a digitális jüan kibocsátása.

Armstrong szerint az USA jelenleg nem rendelkezik megfelelő, használható kriptós szabályozással, ennek pedig az lesz az eredménye, hogy a többi ország lekörözi.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Ekkor pedig már lehet, hogy sok milliárd dolláros erőfeszítésekkel sem lehet majd visszacsábítani az elpártolt vállalkozásokat, mert addigra vélhetően már késő lesz.

Olvastad már? A Binance vezetője szerint a bankok felvásárlása sem oldaná meg a kriptoipar problémáit

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.