A Coinbase szerint Kína jár jól az amerikai kriptós szigorral

A MarketWatch a hétvégén publikálta a Coinbase ügyvezetője, Brian Armstrong cikkét, amelyben a vállalkozó arra figyelmeztetett, az USA elvesztheti a pénzügyi vezető szerepet, ha nem veszi komolyan a kriptopiacot.

Armstrong szerint a törvényhozók jelenleg nem fordítanak megfelelő figyelmet a kriptopénzekre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Egy nagy jelentőségű technológiáról van szó, amely rengeteg területet reformálhat meg, a politikusok mégis mindössze annyit látnak, hogy egy instabil eszközosztályról van szó, amely az egymás közötti pénzküldésre szolgál.

„A kriptó, ugyanúgy, ahogyan előtte az internet, rendelkezik a potenciállal, hogy alapjaiban reformálja meg a pénzügyeinket, és ezen keresztül számos más szektort. Az ellátási láncoktól kezdve a közösségi médiáig, a gyorsabb, olcsóbb, sokkal privátabb, és hozzáférhetőbb platformokon keresztül.”

A Coinbase vezetőjeként Armstrong szaktekintélynek számít a területen, és már régóta arra bíztatja az amerikai törvényhozókat, hogy letisztult, egyértelmű szabályrendszert hozzanak létre a kriptopénzek számára, amely hozzásegíti az iparágat a kiteljesedéshez, és közben biztosítja a fogyasztóvédelmet is.

A Coinbase már a tőzsdefelügyelet, a SEC részére is kifejezte az igényét, hogy szeretnének egyértelmű szabályrendszer alapján dolgozni, és, hogy a hatóság döntse el, mely kriptopénzek számítanak értékpapírnak, és melyek nem.

A SEC elnöke, Gary Gensler korábban már több alkalommal is úgy nyilatkozott, hogy a kriptopénzek az értékpapír-törvény hatálya alá tartoznak, a jelenlegi szabályok érvényesek rájuk.

A cikkében Armstrong úgy fogalmazott, hogy egyáltalán nem meglepő Hong Kong menetelése a globális kriptoközpont titulusának a meghódításáért, és az sem, hogy Kína aktívan keresi a módját, hogy az USA szerepét csökkentse a világ pénzügyi rendszerében.

Ennek egyik lépése a digitális jüan kibocsátása.

Armstrong szerint az USA jelenleg nem rendelkezik megfelelő, használható kriptós szabályozással, ennek pedig az lesz az eredménye, hogy a többi ország lekörözi.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Ekkor pedig már lehet, hogy sok milliárd dolláros erőfeszítésekkel sem lehet majd visszacsábítani az elpártolt vállalkozásokat, mert addigra vélhetően már késő lesz.

Olvastad már? A Binance vezetője szerint a bankok felvásárlása sem oldaná meg a kriptoipar problémáit

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.