A Coinbase nem támogatja a Monerót „a szabályozók nyugtalansága” miatt

Brian Armstrong szerint a szabályozók „fel lennének háborodva”, ha a Coinbase támogatná a Monerót, még annak ellenére is, hogy a Binance és a Kraken is alkalmazza a tokent.

Brian Armstrong azt állítja, a Coinbase nem fog a Moneróhoz (XMR) hasonló érméket támogatni, mivel az Egyesült Államok szabályozói számára ezek még mindig kipróbálatlan területeknek számítanak.

A július 24-ei „What Bitcoin Did” podcastban Peter McCormackkel készített interjú során Armstrong úgy nyilatkozott, konzervatívabb megközelítést szeretne alkalmazni a Coinbase platformján annak érdekében, hogy a tőzsde kiállja az idő próbáját.
Az esetleges problémák egyike az anonim kriptókkal kapcsolatos közvetlen konfrontáció elkerülése volt, a Monero pedig ezen érmék közé tartozik.
A Monerót a „legmegbízhatóbb anonim kriptopénznek” nevezte McCormack, akinek Armstrong azt nyilatkozta, hogy amint a hozzá hasonló érmék elfogadottabbak lesznek, a Coinbase fontolóra veszi azok támogatását:

„Úgy gondolom, egy kis idő elteltével és némi információ szerzésével az emberek hozzászoknak majd. Remélem, az anonim kriptopénzek idővel elfogadottabbá és híresebbé válnak, valamint remélhetőleg a Bitcoin is több privát megoldással fog majd rendelkezni.”

 

Zsarolószoftverek veszélye

Bár a bitcoin még mindig a leggyakrabban választott token a dark weben és olyan csalások felhasználói számára, mint például a hírességek Twitter-fiókjainak hackelése vagy a hamis kriptókkal kapcsolatos giveaway további használata, az utóbbi időben számos bűnöző arra utasította áldozatait, hogy Moneróban fizessék ki a kért összeget.
A Cointelegraph július 20-ai jelentése szerint hackerek a felelősek Argentína legnagyobb telekommunikációs vállalatát ért zsarolóprogram-támadásért, amelytől 7,5 millió dollár értékben követeltek Monerót (100.000 tokent).

Nem a Coinbase az egyetlen lehetőség

A Monero már több mint három éve elérhető olyan jelentős tőzsdéken, mint a Kraken, illetve a Binance is támogatja 2019 szeptembere óta.
A dél-koreai Bithumb kriptotőzsde és a szingapúri Huobi azonban az év elején bejelentették, hogy nem fogják tovább támogatni a Monerót, miután a tokenről az terjedt el, hogy bűncselekményekhez használták fel.

Olvastad már? A Binance immár kiszállítja betéti kártyáit

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.