A Coinbase ismét az USA kormányának fog dolgozni

A rendelkezésre álló adatok alapján a Coinbase 1,36 millió dolláros szerződést kötött a Belbiztonsági Hivatallal, egészen pontosan az Idegenrendészettel, üzletfejlesztési szoftver létrehozására.
Ez az összeg a legutóbbi szerződésük négyszeresét hozza, és eddig ez számít a legnagyobb kormányzati munkájuknak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Idén augusztusban a hivatal már 29000 dollárt fizetett a Coinbase-nek egy elemzőszoftverért.
https://twitter.com/_jack_poulson/status/1439228097300152320?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439228097300152320%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F81263%2Fu-s-homeland-security-signs-1-36m-contract-with-coinbase
Az akkori hivatalos beszámolók alapján azért kapta meg a szerződést a cég, mert ők voltak az egyetlenek, akik a hivatal által kért adatokat a megfelelő módon biztosítani tudták.
Hogy most mit is szeretne kapni az állam, egyelőre nem teljesen tiszta. A dokumentumokban az áll, hogy maga a felkérés is nemzetbiztonsági szintűnek számít, így a részletek nem tartoznak az állampolgárokra, akik majd a számlát állják.
Az Idegenrendészet nem a Coinbase első kormányzati ügyfele. Tavaly a cég már együttműködésbe kezdett a Kábítószer-felügyelettel, és az Adóhatósággal is. Mindkét ügynökség számára elemző-programokat adtak el.
Az Adóhatóság elmondása alapján számos eszközzel tudják lefülelni a technológiában jártas kriptós adóelkerülőket, többek között a Coinbase Analytics segítségével.

Ez a szoftver korábban Neutrino néven volt ismert, a Coinbase még 2019-ben vásárolta fel őket, 13,5 millió dollárért.
Akkoriban ez nagy port vert fel, hiszen a Neutrino akkoriban az olasz Hacking Team-mel több szálon is összefonódott, ők pedig kémprogramokat bocsátottak autoriter rezsimek, Szaúd-Arábia, Szudán, és Venezuela részére.
Az ügyvezető Brian Armstrong később nyilvánosan is hibaként ismerte el a felvásárlás tényét, és a legkétesebb csapattagokat ki is tette a cégből.
Nem sokkal ezután jelentették be az együttműködést a Titkosszolgálattal és az Adóhatósággal. Most pedig már millió dolláros szerződéseket kötnek a szövetségi kormányzattal.
Aggódhat a Chainalysis, a politikusoknak lehet, hogy új kedvenc blokkláncos cége van.

Olvastad már? A negyedik negyedév rendkívüli lehet a bitcoin számára

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.