A Coinbase ismét az USA kormányának fog dolgozni

A rendelkezésre álló adatok alapján a Coinbase 1,36 millió dolláros szerződést kötött a Belbiztonsági Hivatallal, egészen pontosan az Idegenrendészettel, üzletfejlesztési szoftver létrehozására.
Ez az összeg a legutóbbi szerződésük négyszeresét hozza, és eddig ez számít a legnagyobb kormányzati munkájuknak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Idén augusztusban a hivatal már 29000 dollárt fizetett a Coinbase-nek egy elemzőszoftverért.
https://twitter.com/_jack_poulson/status/1439228097300152320?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439228097300152320%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F81263%2Fu-s-homeland-security-signs-1-36m-contract-with-coinbase
Az akkori hivatalos beszámolók alapján azért kapta meg a szerződést a cég, mert ők voltak az egyetlenek, akik a hivatal által kért adatokat a megfelelő módon biztosítani tudták.
Hogy most mit is szeretne kapni az állam, egyelőre nem teljesen tiszta. A dokumentumokban az áll, hogy maga a felkérés is nemzetbiztonsági szintűnek számít, így a részletek nem tartoznak az állampolgárokra, akik majd a számlát állják.
Az Idegenrendészet nem a Coinbase első kormányzati ügyfele. Tavaly a cég már együttműködésbe kezdett a Kábítószer-felügyelettel, és az Adóhatósággal is. Mindkét ügynökség számára elemző-programokat adtak el.
Az Adóhatóság elmondása alapján számos eszközzel tudják lefülelni a technológiában jártas kriptós adóelkerülőket, többek között a Coinbase Analytics segítségével.

Ez a szoftver korábban Neutrino néven volt ismert, a Coinbase még 2019-ben vásárolta fel őket, 13,5 millió dollárért.
Akkoriban ez nagy port vert fel, hiszen a Neutrino akkoriban az olasz Hacking Team-mel több szálon is összefonódott, ők pedig kémprogramokat bocsátottak autoriter rezsimek, Szaúd-Arábia, Szudán, és Venezuela részére.
Az ügyvezető Brian Armstrong később nyilvánosan is hibaként ismerte el a felvásárlás tényét, és a legkétesebb csapattagokat ki is tette a cégből.
Nem sokkal ezután jelentették be az együttműködést a Titkosszolgálattal és az Adóhatósággal. Most pedig már millió dolláros szerződéseket kötnek a szövetségi kormányzattal.
Aggódhat a Chainalysis, a politikusoknak lehet, hogy új kedvenc blokkláncos cége van.

Olvastad már? A negyedik negyedév rendkívüli lehet a bitcoin számára

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.