A Celsius hitelezői a pénzüket akarják

A csődbe ment Celsius jelenleg is 23 millió dollárnyi stablecoint kezel, a károsultak egy része most pedig szeretné megakadályozni, hogy a cég eladhassa ezeket a kriptoeszközöket.

A hitelezők által felállított bizottság szeretne hozzáférni ehhez a pénzhez, nemrégiben viszont a Celsius is beadvánnyal fordult a csődbiztoshoz, hogy áruba bocsáthassa a stablecoinokat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A hitelezők ennek hatására akarják blokkolni a bedőlt platform hozzáférését.

Az erről szóló információk szeptember 15-én kerültek a károsultakhoz, és rá két hétre az illetékes hivatalokon keresztül megszületett a beadvány, amely megakadályozná ezt a lépést.

A sajtónak eljuttatott nyilatkozatok szerint a Celsius kérése indokolatlan.

Emellett ráadásul az sem lett megfelelően letisztázva, hogy egészen pontosan mennyi stablecoint adnának el, az eladás hogyan mozdítaná előre a csőeljárás ügyét, és miért válna előnyére a hitelezőknek és a károsultaknak.

A bizottság azon a nézőponton van, hogy a Celsius által kezelt kriptopénzek valójában a hitelezők, a károsultak tulajdonában vannak, így a tulajdonjogok pontos állapota kérdéses.

A Celsius saját felhasználási feltételei kimondják, hogy „a Celsius, vagy egy harmadik félként megbízott letétkezelő fizetésképtelensége esetén sincsen semmiféle biztosíték arra, hogy a felhasználók digitális eszközei a tulajdonukban maradnak, vagy azokkal jogszerűen rendelkezhetnek”.

Ennél is egyértelműbben fogalmaz a szöveg azon része, amely leírja, hogy „a felhasználók az eszközökhöz kapcsolódó minden jogot átadnak a Celsius részére, aki így bármilyen döntést hozhat az ügyükben”.

Nem a te kulcsod, nem a te coinod

Dacára annak, hogy a Celsius feltételei mit állítanak, a bizottság szerint a cégnek magának kellene bizonyítania, hogy miért is tartoznak az ő kezelésébe a felhasználók kriptói.

A hitelezők azért is akarnak egyértelmű állásfoglalást kapni a cégtől, mivel a jelek szerint a vállalat részéről semmiféle jele nincs annak, hogy érdemben foglalkoznának a kéréseikkel.

A Celsius csődeljárása jogilag kifejezetten piszkos ügynek tekinthető, és a cég minden egyes döntése hatalmas ellenkezést vált ki a többi résztvevőből.

Augusztusban a bíróság engedélyezte, hogy a bányászati üzletágból származó bitcoint a Celsius felhasználja.

A felhasználók, hitelezők viszont folyamatosan beadványokkal és levelekkel fordulnak a bírósághoz, hogy szabadítsa fel a cég által kezelt eszközöket, és juttassa vissza azokat a károsultaknak.

Olyan esetről is tudni, ahol egyes hitelezők az ő saját letétjeik különálló kezelésére szólítják fel az illetékeseket a csődeljárás folyamán.


Olvastad már? Dogecoin szárnyakra kap, 150%-ot emelkedett az elmúlt napokban

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.