A Brave saját dex aggregátort épít

A BAT tokenek létrehozói azt szeretnék, ha egy decentralizált tőzsdét is kapnának a felhasználóik. A jelenleg nagyjából 25 millió felhasználóval rendelkező Brave új funkciókat integrálna be a platformjába.
Az új, most felfedett Roadmap alapján teljesen új kriptotárcát fejlesztenek.
Ez pedig lehetővé teszi, hogy a böngészőben egy dex-aggregátort is használni tudjuk, így egyfajta kaput jelentene a sokmilliárd dolláros defi szektorhoz.

A defiben a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokat tudjuk elérni központosított intézményi felügyelet nélkül, az aggregátorok pedig a különböző protokollok ajánlatait gyűjtik össze, és rangsorolják.
A dexek olyan tőzsdék, ahol a felhasználók a saját tárcáikkal jelentkeznek be, és közvetlenül egymás között kereskednek, így iktatva ki a harmadik feleket az egyenletből.
A centralizált tőzsdék, mint amilyen például a Coinbase is, az ügyfelek kriptóihoz tartozó privát kulcsokat is birtokolják.
Az aggregátorok adott tokencseréhez az elérhető legjobb ajánlatokat rangsorolják, de a Brave nem titkolja, hogy ők maguk is gondolkodnak sajt dex létrehozásában.

„Az egyik nagy célunk, hogy könnyen hozzáférhetővé és használhatóvá tegyük a kriptót az átlag felhasználók számára is. A saját dex megoldásunk lehetővé teszi, hogy alacsony díjak mellett tudják a BAT tokeneket és a többi kriptót váltani a böngészőnkön belül, biztonságosan, és egy letisztult felületen.”

A Brave már most is biztosít widgeteket a Gemini, a Binance és a Crypto.com tőzsdékhez, így a felhasználók az oldalak meglátogatása nélkül hozzáférhetnek az ottani fiókjaikhoz.
Egy integrált decentralizált tőzsde mindenesetre teljesen új szintre emeli a lehetőségeket.
Az egyik legnépszerűbb dex, az Uniswap számít a szektor úttörőjének, több újítás is tőlük indult el. A saját AMM megoldásuk, amely a likviditási poolokon alapul, anélkül teszi lehetőé a tokenek eladását és megvételét, hogy az ügylet másik oldalnak úgymond jelen kellene lennie.

Ráadásul a poolok között is átjárást biztosít, így két olyan token is váltható, amelyek nem rendelkeznek közös kereskedési párral.
Az Uniswap létrehozta a saját tokenjét, a Brave viszont most fordítva halad az úton. A már létező, 700 millió dolláros kapitalizációval rendelkező tokenjükhöz hoznak létre egy dexet, amely a jelenlegi reklámozási, díjazási funkciók mellett teljesen új irányt adhat a projektnek.
A tervezett dexről egyelőre nem osztottak meg sok részletet, de az már kiderült, hogy a BAT tokenek tulajdonosai kedvezményekben részesülnek majd, és a jutalékokat is lehet BAT-tal fizetni majd.

„Az elterjedés kulcsa, hogy egyszerűen használható legyen a termékünk. Ha a bonyolult dolgokat kivesszük a képből, könnyen meg tudunk szólítani bárkit, és becsábítani a kriptoszférába.”

Olvastad már? 4000 dollárt ugrott a bitcoin árfolyama a Bitfinex és a Tether megegyezése után

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.