A Boerse Stuttgart német tőzsde digitális eszköztőzsdét indít

Németország második legnagyobb tőzsdéje, a Börse Stuttgart elindította a BSDEX-et, egy digitális eszközökkel foglalkozó váltót. Jelenleg a bitcoin-euró (BTC/EUR) az egyetlen elérhető kereskedelmi pár, de hamarosan további lehetőségeket is hozzáadnak.
Az innovatív és élvonalban járó Börse Stuttgart a második legnagyobb német tőzsde a kereskedelmi forgalom és a megkötött ügyletek alapján. Nemrég mutatták be a BSDEX digitális eszköztőzsdét, amely szeptember 24-től üzemel. A platformon jelenleg bitcoin spotkereskedés érhető el.  

A platform idén csak német állampolgárok számára lesz elérhető, jövő év elején viszont az Európai Unió lakosaira is kiterjesztik a hozzáférést. Az elején csak néhány kiválasztott kereskedő használhatja majd a platformot.

Hagyományos és intézményi befektetők

Ez az első ilyesfajta német tőzsde, amely teljes mértékben szabályozott és elérhető. A Solaris Bankkal kötött megállapodás keretében a tőzsde fogadhat és feldolgozhat tranzakciókat.
A BSDEX jelenleg csak egy cserepárral rendelkezik – ez a bitcoin-euró (BTC/EUR), de idővel az ether, litecoin és XRP kereskedését is hozzáadnának a közeljövőben. Egyéb eszközök és értékpapírok tokenizációja valamikor 2020-ban kezdődhet.  
Sokan kételkednek a BSDEX valódiságában és törvényi státuszában, az azonban tényleg minden szabálynak és előírásnak megfelelt, hogy értékpapírtőzsdeként üzemeljen Németországban és így az Unióban is.  
A BSDEX teljes mértékben megfelel a német banktörvény második bekezdésének 12-es paragrafusának (Kreditwesengesetz). Ha a törvényhozóknak bármi ellenvetése lenne, azt mostanra tisztázták volna. 

Mivel a Börse Stuttgarthoz hasonlóan a BSDEX is a Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH leányvállalata, így hasonló szabályok és szabályozások szerint működik, mint a nyilvános tőzsde.  
Oliver Hans, aki 2005 óta a Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH ügyvezető igazgatója elmondta 

„Működtető cégként mi szabályozzuk a BSDEX kereskedelmi forgalmát olyan saját piaci szabályokkal, melyek betartását figyelemmel kísérjük. Emellett természetesen a tőzsdei kereskedésben szerzett tapasztalatunkat is felhasznájuk.” 

Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH a BSDEX technikai működtetője.
Dr. Dirk Sturz vezérigazgató szerint:  

„A kriptopénzek piaca több milliárdot ér, és egyre több olyan digitális eszköz jelenik meg, amelyek blokkláncon alapszanak. Célunk, hogy mi legyünk a vezető európai kereskedelmi felület ezekre az eszközökre.  

Hasonlóképpen, Peter Großkopf, a Boerse Stuttgart Digital Exchange GmbH technológiai igazgatója hozzátette:  

„A BSDEX közvetlen hozzáférést nyújt a hagyományos és intézményi befektetők számára a digitális eszközökhöz, emellett rugalmas és relatíve alacsony költségekkel járó kereskedést biztosít.  Úgy véljük, hogy a blokklánc jelentős változásokat hozhat a pénzügyiparban, mi pedig ki akarjuk használni az ebben rejlő lehetőséget, hogy megalkossuk a jövő kereskedelmi felületét.” 

Börse Stuttgart számos innovációt mutatott be az idei év során. Februárban bejelentették, hogy elindítják a BISON-t, amely egy kriptokereskedelemre fejlesztett mobilalkalmazás.    
Ez lehetővé teszi bárki számára, hogy alapot kapjon a kriptopénzek tőzsdén kívüli kereskedésére. 
Májusban a tőzsde elindította a tőzsdén kereskedett bankjegyeket (ETN) XRP és litecoin számára. Augusztusban bejelentették tokeneladási (ICO) platformjukat.  

Olvastad már? Így tárold a coinjaid – 2.rész

Ezek mind afelé mutatnak, hogy több kormány, pénzügyi intézmény és egyéb entitás is elfogadóbb a kriptopénzekkel és az ezzel kapcsolatos technológiákkal szemben. 
Természetesen ez attól is függ, hogy a kriptoszféra mely elemeit kezdik befogadni.  
Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.