A Boerse Stuttgart német tőzsde digitális eszköztőzsdét indít

Németország második legnagyobb tőzsdéje, a Börse Stuttgart elindította a BSDEX-et, egy digitális eszközökkel foglalkozó váltót. Jelenleg a bitcoin-euró (BTC/EUR) az egyetlen elérhető kereskedelmi pár, de hamarosan további lehetőségeket is hozzáadnak.
Az innovatív és élvonalban járó Börse Stuttgart a második legnagyobb német tőzsde a kereskedelmi forgalom és a megkötött ügyletek alapján. Nemrég mutatták be a BSDEX digitális eszköztőzsdét, amely szeptember 24-től üzemel. A platformon jelenleg bitcoin spotkereskedés érhető el.  

A platform idén csak német állampolgárok számára lesz elérhető, jövő év elején viszont az Európai Unió lakosaira is kiterjesztik a hozzáférést. Az elején csak néhány kiválasztott kereskedő használhatja majd a platformot.

Hagyományos és intézményi befektetők

Ez az első ilyesfajta német tőzsde, amely teljes mértékben szabályozott és elérhető. A Solaris Bankkal kötött megállapodás keretében a tőzsde fogadhat és feldolgozhat tranzakciókat.
A BSDEX jelenleg csak egy cserepárral rendelkezik – ez a bitcoin-euró (BTC/EUR), de idővel az ether, litecoin és XRP kereskedését is hozzáadnának a közeljövőben. Egyéb eszközök és értékpapírok tokenizációja valamikor 2020-ban kezdődhet.  
Sokan kételkednek a BSDEX valódiságában és törvényi státuszában, az azonban tényleg minden szabálynak és előírásnak megfelelt, hogy értékpapírtőzsdeként üzemeljen Németországban és így az Unióban is.  
A BSDEX teljes mértékben megfelel a német banktörvény második bekezdésének 12-es paragrafusának (Kreditwesengesetz). Ha a törvényhozóknak bármi ellenvetése lenne, azt mostanra tisztázták volna. 

Mivel a Börse Stuttgarthoz hasonlóan a BSDEX is a Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH leányvállalata, így hasonló szabályok és szabályozások szerint működik, mint a nyilvános tőzsde.  
Oliver Hans, aki 2005 óta a Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH ügyvezető igazgatója elmondta 

„Működtető cégként mi szabályozzuk a BSDEX kereskedelmi forgalmát olyan saját piaci szabályokkal, melyek betartását figyelemmel kísérjük. Emellett természetesen a tőzsdei kereskedésben szerzett tapasztalatunkat is felhasznájuk.” 

Baden-Württembergische Wertpapierbörse GmbH a BSDEX technikai működtetője.
Dr. Dirk Sturz vezérigazgató szerint:  

„A kriptopénzek piaca több milliárdot ér, és egyre több olyan digitális eszköz jelenik meg, amelyek blokkláncon alapszanak. Célunk, hogy mi legyünk a vezető európai kereskedelmi felület ezekre az eszközökre.  

Hasonlóképpen, Peter Großkopf, a Boerse Stuttgart Digital Exchange GmbH technológiai igazgatója hozzátette:  

„A BSDEX közvetlen hozzáférést nyújt a hagyományos és intézményi befektetők számára a digitális eszközökhöz, emellett rugalmas és relatíve alacsony költségekkel járó kereskedést biztosít.  Úgy véljük, hogy a blokklánc jelentős változásokat hozhat a pénzügyiparban, mi pedig ki akarjuk használni az ebben rejlő lehetőséget, hogy megalkossuk a jövő kereskedelmi felületét.” 

Börse Stuttgart számos innovációt mutatott be az idei év során. Februárban bejelentették, hogy elindítják a BISON-t, amely egy kriptokereskedelemre fejlesztett mobilalkalmazás.    
Ez lehetővé teszi bárki számára, hogy alapot kapjon a kriptopénzek tőzsdén kívüli kereskedésére. 
Májusban a tőzsde elindította a tőzsdén kereskedett bankjegyeket (ETN) XRP és litecoin számára. Augusztusban bejelentették tokeneladási (ICO) platformjukat.  

Olvastad már? Így tárold a coinjaid – 2.rész

Ezek mind afelé mutatnak, hogy több kormány, pénzügyi intézmény és egyéb entitás is elfogadóbb a kriptopénzekkel és az ezzel kapcsolatos technológiákkal szemben. 
Természetesen ez attól is függ, hogy a kriptoszféra mely elemeit kezdik befogadni.  
Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.