A BlockFi csődbejelentésére a közösség is reagált

Néhányan Anthony Pompliano podcasterre mutattak ujjal, amiért nemrég még a BlockFi kriptohitelezési platformot népszerűsítette.

Mivel a BlockFi kriptohitelezési platform csődöt jelentett, a kriptoközösség tagjai vegyes reakciókkal reagáltak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A jelenlegi medvepiac alatt egy újabb platform esett el. Annak ellenére, hogy a BlockFi az „FTX-fertőzésre” hivatkozott a csődbejelentés okaként, Matt Odell podcaster más magyarázatra mutatott rá.

Odell azt írta, hogy a hitelezési platform azért ment csődbe, mert ügyfélpénzeket adott kölcsön nagy kockázatú kereskedőknek, akik meggondolatlanul játszottak a tőkeáttétellel.

„Ez egy olyan régi mese, mint a Bitcoin, a tőkeáttétel öl, a megbízható harmadik felek pedig biztonsági lyukak”tette hozzá.

Mario Nawfal egy tweetben kiemelte, hogy a BlockFi csődbejelentését a közösség sok tagja előre látta.

Nawfal szerint a csődbejelentés egy korszak végét jelenti a hitelezési és hozamtermelő platform számára, amely a Voyager és a Celsius bukása után alig tudott talpon maradni.

Mivel a folyamat során sokan elvesztették a pénzüket, néhányan a vasvillájukkal a vállalkozó és podcaster Anthony Pomplianóra mutattak, aki bemutatta nekik a hitelezési platformot.

Egy Twitter-felhasználó azt állította, hogy elvesztette megtakarításai nagy részét, miután meghallgatta Pompliano podcastjét, amelyben a BlockFi-t ajánlotta.

Egy másik közösségi tag azt állította, hogy diverzifikálták a portfóliójukat azzal, hogy némi pénzt az FTX-be, a BlockFi-ba és a Bitcoinba helyeztek, amit Pompliano ajánlott.

Megjegyezték, hogy a háromból kettő már nullára ment. A ShapeShift alapítója, Erik Voorhees reagált azokra az információkra is, amelyek szerint az SEC (Securities and Exchange Commission) a BlockFi egyik hitelezője.

Voorhees felvetette az ötletet, hogy az SEC adja vissza a BlockFitől elvett 70 millió dollárt, hogy segítsen a felhasználóknak, akiket védeniük kellene.

Eközben a kriptohitelezési platform pert indított az FTX korábbi vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried Emergent Fidelity Technologies nevű holdingcége ellen.

A BlockFi azt reméli, hogy megkapja Bankman-Fried Robinhood-részvényeit, amelyeket a hónap elején biztosítékként használtak.


Olvastad már? Saját magát kellene felügyelnie a kriptoiparnak

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Ivan Radic

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.