A Bitcoint sosem hekkelték meg, ellentétben az USA Államkincstárával

A Blockfolio arra jutott, hogy jelenleg a Bitcoin megbízhatóbb, mint az Egyesült Államok kincstára.

A hétvégén feltörték az Államok Pénzügyminisztériumának a szervereit, a kriptoközösség hamar reagált a hírekre.

A Reuters információi szerint egy különösen hozzáértő hekkercsoport követte el a támadást, amelyért egy külföldi kormányzat a felelős.
A nyomozásban résztvevő források szerint a jelek eddig Oroszországra utalnak. Az Államkincstár rendszere mellett a Nemzeti Hírközlési Hivatal, és a Kereskedelmi Minisztérium is terítékre került.
Alig egy hónappal ezelőtt Trump elnök menesztette a Belbiztonsági Hivatal kiberbiztonsági vezetőjét, Chris Krebs-et.
A Reuters azt állítja, hogy a Microsoft Office webes szolgáltatásain keresztül hónapok óta megfigyelték a Hírközlési Hivatal levelezését. Vélhetően további ügynökségek is kompromittálódtak, de ezekről egyelőre nem érkezett hír.
A kriptoközösség kihasználta a lehetőséget, hogy a világ legerősebb ügynökségi hálózatainak a feltörése kapcsán rávilágítson a Bitcoin előnyeire.
Anthony Pompliano Twitteren elmondta, hogy a Bitcoin „sosem volt meghekkelve”, a Kraken vezetője, Dan Held szerint pedig „soha nem is lesz”.
A Blockfolio inkább kiberbiztonsági oldalról közelítette meg a kérdést, és úgy fogalmazott, az ügynökségek titkosítási protokolljai esetleg idejétmúltak lehetnek, ellentétben a BTC által is használt SHA265-tal.

Azt nem tudni, hogy a betörés lopással is társult-e. Egyelőre úgy néz ki, hogy mindössze az információk kerültek illetéktelen kezekbe, és csak azok, amelyek az adott email-rendszerben is bent voltak.
https://twitter.com/blockfolio/status/1338224102998466564?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1338224102998466564%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-never-gets-hacked-crypto-players-respond-to-us-treasury-breach
Taylor Monahan, a MyCrypto alapítója summázta a legprovokatívabban a dolgot, arra utalva, hogy 2020-ban a pénzelit több dollárt teremtett a semmiből, mint az ország eddigi teljes történelme alatt összesen.

„Ne viccelődjünk már. Az Államkincstár már régóta meg van hekkelve, belsősök által.”

Olvastad már? Megváltozott a 2017 előtt még bitcoinkritikus CNBC-műsorvezető véleménye

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.