A Bitcoin hálózata másodpercenként félmillió dollárt mozgat meg

Samson Mow, a Blockstream vezető stratégája szerint a bitcoin sosem a kávé-vásárlásról szólt, vagy hogy hány tranzakciót lehet másodpercenként megvalósítani. Szerinte ez valójában egy új pénzügyi paradigma.

Mow nem először fejti ki a nézetét, hogy szerinte a BTC kapcsán felesleges a sebességről beszélni, inkább arra kellene fókuszálni, hogy egy engedélymentes vagyontároló és tranzakciós eszköz.

Valójában nem is a TPS, a tranzakció per másodperc a lényeg, hanem a VTPS, azaz a másodpercenkénti értéktovábbítás.
A Blockstream mérnökei készítettek egy videót a láncok adatai alapján, amely segít vizualizálni, hogy hogyan is működik a Bitcoin, majd ezt a Twitteren osztották meg.


Egy másik tweetben pedig hozzátették, hogy a BTC dizájnja teljesen jó, hiszen 1 bitcoin valójában végtelen mennyiségű pénzt is érhet.
Mow szerint a videót „az XRP hülye reklámfilmje ihlette, amelyben a bitcoin tranzakciós sebességéhez hasonlítják a shitcoinjuk teljesítményét”.
A blockchain.com adataiból látszik, hogy december elsején például 4,627 milliárd dollárnyi érték mozgott a Bitcoin hálózatán. Ez majdnem eléri a november 5-én beállított, 5,15 milliárdos eddigi rekordot.

Forrás: Blockchain.com

A TPS-t régóta a Bitcoin gyenge pontjának tartják, hiszen ez a mérőszám jóval alacsonyabb, mint a konkurensei – például az Ethereum – esetében.
Ez pedig sokak számára vesszőparipának számít. Köztük van Roger Ver is, a Bitcoin Cash prófétája, aki szerint a BCH a lakossági, kisebb összegű vásárlásokhoz nagyságrendekkel jobb pénz.

Mow következetesen tartja magát a véleményéhez a BTC ügyében, és most is elmondta, aki fizetni szeretne vele, jobban jár a Lightning Network és a hasonló második rétegű megoldások használatával. A Bitcoin maga teljesen másra lett kitalálva.

„Értéktároló, és vagyonmozgatási eszköz elsősorban. Nem olyasmi, amit a mindennapi pénzügyeidben használsz. Mondtam már máskor is, hiába tartják azt rólam emiatt, hogy utálom a bitcoint, de a bitcoin nem jó fizetőeszköz.”

Olvastad már? Nem kapnak áramot a bányászok a kínai Jünnan tartományban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.