A bitcoin lett az évtized tech befektetése

Balaji Srinivasan szerint a bitcoin minden valaha létező techcéget lenyomott annak tekintetében, hogy mennyi ideje tartja 100 milliárd dollár feletti összértékét.
A Coinbase korábbi techigazgatója elmondta, hogy a 2010-es évek legnagyobb unikornisa nem az Uber, az Airbnb, a Sanpchat lett, hanem a világ első decentralizált kriptovalutája.

A bitcoin felülmúlt minden valaha létező techcéget

Az év vége egyre közelededik, így lassan előkerülnek az évek teljesítményértékelések. Sokan a különböző cégek és szektorok éves teljesítményét nézik, azonban élesebb képet kaphatunk, ha kicsit távolabbra tekintünk.
Az elmúlt évtized meglehetősen eseménydús volt, számos iparág emelkedett fel és omlott össze. Sokak szerint a techipar határozta meg a 2010-es éveket, azonban valaki szerint az évtized győztesét nem a hagyományos cégek között kell keresni.
Balaji Srinivasan, a Coinbase korábbi technikai igazgatója volt, elmondta, hogy a milliárd dolláros összértékű techcégek közül messze a bitcoin a legértékesebb.


Srinivasan elmondta, hogy a techipar unikornisai, vagyis az Uber, az Airbnb és a Snapchat közül a bitcoin tudta a legtovább megtartani 100 milliárd dolláros piaci össszértékét.
Srinivasan a bitcoinnal egyidős dolgok közül semmi sem tudott a bitcoin szintjén teljesíteni, mely Srinivasan szerint nagyon fontos tényező befektetői szempontból.

Valóban a bitcoin az évtized legnagyobb unikornisa?

Srinivasan nézetei megegyeznek a piac nézeteivel, de tweetjei nagyon sok kritikát kaptak.
Shervin Pishevar Angel befektető elmondta, hogy Srinivasannak nem kéne a bitcoint az olyan cégekhez hasonlítani, mint az Uber. Szerinte mindkettő kitűnő befektetés, de nagyon eltérnek egymástól.
Sokan mások is kritizálták Srinivasan nézeteit, mivel szerintük a bitcoin nem egy cég. Mindazonáltal a Coinbase korábbi igazgatója kiáll álláspontja mellett, hogy technológiai szempontból a bitcoin az évtized befektetése.
Mike Murphy, a QZ újság szerkesztőjének azt válaszolta, hogy ahogy a decentralizált protokollok egyre több területre betörnek, úgy a protokoll vs. cég összehasonlítás is terjedni fog.
Azonban nem mindenki kritizálta Srinivasan álláspontját. Sokak szerint a hagyományos pénzügyi rendszer megzavarása miatt lehetett a bitcoin az évtized meghatározó ereje.
Michael Arrington, a TechCrunch alapítója is dicsérte a bitcoint, a befektetések demokratizálása és decentralizálása miatt. Arrington, aki az Uberbe és az Airbnb-be is fektetett elmondta, hogy a bitcoin hozzáférhetősége „kiegyenlíti a mezőnyt.”
A techcégek részvénykibocsátása általában hihetetlenül magas értékeken történik, így sok hagyományos befektető hoppon marad. Az Uber részvényeladása 45 dolláron kezdődött, jelenleg 28 dolláron áll. A Slack 26 dolláron nyitott és jelenleg 22 dolláron áll. Azonban nem járt minden ilyen rosszul, a Zoom 36 dolláron nyitott és jelenleg 70 dolláron áll.
A cégek finanszírozása miatt általában a hagyományos befektetők fektethetnek be utoljára és gyakran pénz vesztenek és nyereségeik is meglehetősen csekélyek.
Ezzel szemben a bitcoin már megjelenése óta elérhető a hagyományos befektetők számára.

Olvastad már? A bitcoin még 50%-os korrekció után is túlárazott lenne?

Lehet, hogy kicsit merész dolog összevetni a hagyományos cégeket a világ első decentralizált protokolljával, azonban nehéz lenne letagadni a bitcoin hatását az elmúlt évtized során.
Létrehozta a világ egyik leggyorsabban növekvő iparágát és lehetővé tette több száz új digitális eszköz megalkotását, emellett a „szabadság” egy teljesen új definícióját adta át az embereknek.
Forrás: cryptoslate.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.