A bitcoin hatása a társadalomra

Nem tudni, hogy a bitcoin milyen hatással lenne a világra, ha világszerte használnák, de sokak szerint segíthetne a fejlődésben lévő országokon, a gazdaságot, és sok minden máson.

Új technológia, új gondolatok

A Bitcoinist egyik cikke nemrég felvetett egy érdekes gondolatot. A mai világban a legtöbb kritikus valamilyen analógiával próbálja leírni a bitcoint.

Olyan dolgokhoz hasonlítják, amelyeket ismernek – mint az értékpapírok, a részvények és a PayPal szolgáltatásai.

„Pont ahogyan az autókat is ló nélküli kocsiknak nevezték, a bitcoint nagyrészt valami pénzserű dologként írják le, amely mögött a világ egyetlen kormánya sem áll.”

A bányászás tevékenységét is sokan támadják a médiában. Gyakorta cikkeznek arról, hogy mennyi energiát  emészt fel a hálózat fenntartása.
Ezek az állítások újra és újra megcáfolásra kerülnek. A bankrendszerrel kapcsolatos aggodalmakat azonban sorra figyelmen kívül hagyják.
A bitcoin nem olyan, mint a gazdaság csereeszközéül szolgáló fiat pénzek. A valós valuták tulajdonságaival rendelkezik.
A dollárral szemben deflatórikus, nem lehet kétszer elkölteni, és nem lehet hamisítani. Ez egy teljesen új dolog, ami új gondolkodásmódot igényel ahhoz, hogy megértsük a benne rejlő lehetőségeket.

A Bitcoinist szerint:

„Már évtizedek óta a dollár uralma, a Keynesianizmus gondolkodásmód és az infláció irányította a gazdaságpolitikát. A folyamatos mennyiségi lazítás, és az akár negatív kamatlábak lettek az új norma. Így nem meglepő, hogy a bitcoin felfoghatatlan a legtöbb ember számára.”

Az inflatórikus pénzügypolitika arra kényszeríti a cégeket, hogy preferencia szerint gondolkodjanak. Ez lényegében azt jelenti, hogy gyors negyedéves profitokat üldöznek, olcsó pénzeket kölcsönöznek és mindent megtesznek azért, hogy növekedjenek.
Az inflatórikus pénz az úgynevezett Cantillon-hatást eredményezi, ami azt jelenti, hogy a pénz nyomtatás aktivitását a legközelebbi felek állíthatják be.

Olvastad már? A bitcoin „megszabadíthatja” a világot a megfigyeléstől?

Így talán okosabb lenne, ha nem arra figyelnénk, hogy a bitcoin több vagy kevesebb energiát „pazarol-e”, mint a hagyományos pénzügyi rendszer. Inkább az a kérdés, hogy a valós pénz megváltoztathatja-e azt, hogyan értékeljük az időnket.
Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.