A bitcoin hatása a társadalomra

Nem tudni, hogy a bitcoin milyen hatással lenne a világra, ha világszerte használnák, de sokak szerint segíthetne a fejlődésben lévő országokon, a gazdaságot, és sok minden máson.

Új technológia, új gondolatok

A Bitcoinist egyik cikke nemrég felvetett egy érdekes gondolatot. A mai világban a legtöbb kritikus valamilyen analógiával próbálja leírni a bitcoint.

Olyan dolgokhoz hasonlítják, amelyeket ismernek – mint az értékpapírok, a részvények és a PayPal szolgáltatásai.

„Pont ahogyan az autókat is ló nélküli kocsiknak nevezték, a bitcoint nagyrészt valami pénzserű dologként írják le, amely mögött a világ egyetlen kormánya sem áll.”

A bányászás tevékenységét is sokan támadják a médiában. Gyakorta cikkeznek arról, hogy mennyi energiát  emészt fel a hálózat fenntartása.
Ezek az állítások újra és újra megcáfolásra kerülnek. A bankrendszerrel kapcsolatos aggodalmakat azonban sorra figyelmen kívül hagyják.
A bitcoin nem olyan, mint a gazdaság csereeszközéül szolgáló fiat pénzek. A valós valuták tulajdonságaival rendelkezik.
A dollárral szemben deflatórikus, nem lehet kétszer elkölteni, és nem lehet hamisítani. Ez egy teljesen új dolog, ami új gondolkodásmódot igényel ahhoz, hogy megértsük a benne rejlő lehetőségeket.

A Bitcoinist szerint:

„Már évtizedek óta a dollár uralma, a Keynesianizmus gondolkodásmód és az infláció irányította a gazdaságpolitikát. A folyamatos mennyiségi lazítás, és az akár negatív kamatlábak lettek az új norma. Így nem meglepő, hogy a bitcoin felfoghatatlan a legtöbb ember számára.”

Az inflatórikus pénzügypolitika arra kényszeríti a cégeket, hogy preferencia szerint gondolkodjanak. Ez lényegében azt jelenti, hogy gyors negyedéves profitokat üldöznek, olcsó pénzeket kölcsönöznek és mindent megtesznek azért, hogy növekedjenek.
Az inflatórikus pénz az úgynevezett Cantillon-hatást eredményezi, ami azt jelenti, hogy a pénz nyomtatás aktivitását a legközelebbi felek állíthatják be.

Olvastad már? A bitcoin „megszabadíthatja” a világot a megfigyeléstől?

Így talán okosabb lenne, ha nem arra figyelnénk, hogy a bitcoin több vagy kevesebb energiát „pazarol-e”, mint a hagyományos pénzügyi rendszer. Inkább az a kérdés, hogy a valós pénz megváltoztathatja-e azt, hogyan értékeljük az időnket.
Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.