A bitcoin „megszabadíthatja” a világot a megfigyeléstől?

-

A kriptopénzek, a blokklánc és az egyéb feltörekvő technológiákat gyakran úgy híresztelik, mint a függetlenné válás eszközeit, melyeknek célja, hogy az ember saját maga törvényei szerint élhessen.
Ez nagyrészt a blokklánc anonimitása, és egy központi irányítószerv hiánya miatt lehet így. Nincs helye a megfigyelésnek, és nem kell a kormányok és hasonló dolgok miatt aggódnunk.
Ezeket a lehetőségeket eddig sokan csak vágyálomnak tartották, legalábbis mostanáig.
A törvényhozók azóta támadni kezdték a kriptopénzeket, az olyan nagy cégek pedig, mint a Facebook, magunknak akarják tudni a technológiát.

Az adatvédelem visszaszerzése a Bitcoinon keresztül

Az álom azonban továbbra is tart. Legalábbis, ha hihetünk a legújabb hackertámadások körüli diszkurzusnak. Az International Business Times szerint egy pénteken megrendezett „hacker kongresszuson” egy szabadabb, „párhuzamos társadalomról” esett szó, mely olyan kriptográfiai technológiákat is alkalmaz, mint a blokklánc.
Ezek hasonlítanak az EU trösztellenes vezetőjének kijelentéseire, amelyek szerint a Facebook Libra egy alternatív gazdaságot teremthet.
Mint valami sci-fi–filmben: az egyik szervező azt szeretné, hogy a kriptográfia technológiájával szerezzék vissza adataik védelmét, hogy kilépjenek a szabályozottságból, és egy új infrastruktúrát alkossanak.
Sokan beszéltek arról, hogy meg kellene szabadulni a kormányok irányításától, és az identitásoktól kezdve mindent decentralizálva kellene tárolni.
Sok párhuzamot vontak az ókori görögökkel. Paul Rosenberg a Cryptohippie adatvédelmi cég alapítója elmondta, hogy „a görögök mélyen hittek a decentralizált civilizációban: nagyjából ezer görög városállam létezett. Műalkotásokat, tudományt, geometriát és irodalmat alkottak.”
Természetesen a mai kapcsolt világban nem így mennek a dolgok. Az információ ma már lényegében valuta, a cégek igyekeznek minél többhöz hozzájutni. Rosenberg és a többi szervező szerint a blokklánc jelentheti a megoldást minderre.

Közel, de nem eléggé

Valóban van alapja annak, hogy a blokklánc és a kriptopénzek bizonyos mértékű „szabadságot”’ nyújthatnak, de fontos megjegyezni, hogy a legtöbb ilyen eszköz nem anonim.
A Bitcoin-tranzakciók még nagyon messze állnak attól, hogy olyan gyorsak legyenek, mint a hagyományos fizetések.
Mindemellett az emberek nagyon haboznak a kriptopénzek felhasználásával kapcsolatában, ennek egyik fő oka a szabályozás hiánya.

Olvastad már? Három projekt, amelyik a jövő internetét építi

A szervezők reményei és álmai nem alaptalanok, de még messze vagyunk attól, hogy valóra váljanak.
Forrás: beincrypto.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Thaiföld betiltja az engedély nélkül működő kriptovaluta platformokat

A thaiföldi hatóságok az online bűnözés elleni küzdelem fokozása érdekében kemény lépésekre szánták el magukat, betiltják a nem engedélyezett kriptoplatformokat, a tőzsdéket, letétkezelőket, kriptoipari szolgáltatókat. A...

A bitcoin ismét hegymenetbe fordult, de a kockázatok nem tűntek el

A BlackRock iShares Bitcoin Trust ETF-je, amely az IBIT ticker alatt jegyeznek a tőzsdék, 69 napja folyamatosan tőkebeáramlást tapasztal. Eric Balchunas, a Bloomberg ETF-elemzője szerint...

A Mega Dice új dobása: elindult a DICE érme előértékesítése a Solana-n

Vendégbejegyzés A Mega Dice kriptokaszinó már több mint 439.000 dollárt gyűjtött a Solana-n tanyázó DICE érme ICO-ján, ráadásul napi jutalmakkal és egy játékosított hűségprogrammal is csábítja...

A Tether integrálja az USDT stablecoint a Telegram hálózatába

A Tether, a legnagyobb stablecoin kibocsátó cég bejelentette, hogy a dollárhoz kötött USDT-t bevezette a Telegram Open Network (TON) hálózaton. Ez a lépés zökkenőmentessé teszi...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!