A bitcoin és az ethereum külön ármozgásai

Sokak szerint a bitcoin és az ether ármozgásai szoros párhuzamban állnak egymással. A piacok egyszerre növekednek vagy csökkennek, igaz?
Nos, Su Zhu, a Three Arrows Capital vezérigazgatója szerint ez koránt sincs így, ha megvizsgáljuk a BTC és az ETH elmúlt 36 hónapban produkált teljesítményét.

Csupán 75 százalékos az egyetértés

Egy tegnap közzétett Twitter-bejegyzésben Zhu összehasonlította a BTC/USD és ETH/USD 2017 januárjától vett havi záróárfolyamait. Sokan gondolhatják azt, hogy komoly egyetértés van a piaci irányokat illetően a két eszköz között, ez azonban távol áll az igazságtól.

Azt kell mondjam, hogy a btc/usd és eth/usd közötti negatív korreláció igencsak sokkolja az embereket, ha figyelembe vesszük, hogy milyen gyakran történik meg.

Tény, hogy az említett 36 hónapból 9 alkalommal a bitcoin és az ether dollárban kifejezett árfolyamgörbéje ellentétes irányban mozgott.
Ez a vizsgált időszak 25 százaléka. Zhu ezen felül azt állította, hogy „a genézis óta minden első negyedévben az eth 30 százalékot növekedett, miközben a bitcoin egyazon hónapban alacsony értékeken tartózkodott.”

Hat hónapig nyereséges az ether

Egy ezt követő tweet átlagolta a havi nyereségeket és veszteségeket, és érdekes statisztikát tárt fel.
2017 eleje óta gyakorlatilag az ether összes megtérülése egy januártól júniusig tartó időszakban következett be.
Az átlagos nyereség tehát az év első hat hónapjában kerülhet realizálásra – a tendencia aztán veszteségekbe, vagy egy számjegyű megtérülésekbe megy át júliustól decemberig.
A bitcoin esetében egy teljesen más kép rajzolódik ki, mivel itt a megtérülések és a veszteségek véletlenszerűen váltják egymást.
Az ether eddig pozitívan indította a 2020-at, az árfolyam 35 százalékot növekedett eddig januárban, mielőtt egy kicsit visszafogta volna magát a következő héten.
Ahogy arról többen beszámoltak, a hétvége előtt az ether hosszú távú technikai mutatói egy év alatt most fordultak először bullishba. Egy elemző úgy véli, hogy az ETH nyeresége megközelítheti a 100 százalékot, és akár 335 dollárra is növekedhet az értéke.
Sokan vélik úgy, hogy az Ethereum „gyilkos app”-ja felhasználásra kerül majd a decentralizált pénzügyek (DeFi) piacán.
Ha az ár tovább épülget, valamint az ETH2.0 megérkezésével sokak szerint akár egy billió dolláros piac is kialakulhat.

Olvastad már? Jacob Canfield: Ismét fontos válaszút előtt a bitcoin értéke

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.