A Bitcoin blokkláncán mostanra közel 10 billió dollár fordult meg

Hamarosan újabb mérföldkövet teljesít a Bitcoin így kicsivel több, mint egy évtizeddel a létrehozása után. Az összesen átutalt összeg mennyisége nemsokára eléri a 10 billió dolláros értéket.

Az utóbbi időben főleg az Ethereum és a defi van reflektorfényben, mint komoly változást előidézhető dolgok.
Ennek ellenére a Bitcoin, mint vagyontovábbító eszköz, egyelőre messze előttük jár a feldolgozott utalások értékét tekintve.

Miután decemberben megdöntötte az eddigi árfolyamrekordját, nemsokára újabb csúcsdöntést láthatunk az első kriptopénztől.
A Glassnode adatai alapján a blokklánc 2009-es indulása óta eltelt időben már majdnem 10 billió dollárnyi utalás történt a hálózaton keresztül.


A tranzakciós volumen növekedése főleg két faktornak köszönhető. Az első, hogy 2013 óta hatalmasat növekedett a BTC érfolyama.
Akkoriban nagyjából 50 ezer tárca létezett, az ár pedig 790 dollár körül mozgott. Akkoriban sem ment ritkaságszámba, hogy sok száz, vagy sok ezer coint utaltak egyszerre, ez pedig alaposan megnövelte a tranzakciók összértékét. A mostani árak mellett pedig hatalmas ugrást okoz egy-egy bálna-tranzakció.
A másik faktor, amely fokozatosan növeli a tranzakciós értékeket, az a terjedés. Egyre többen hallanak a bitcoinról, és kezdik el használni.
2013 óta az aktív címek száma 50 ezerről egymillió fölé emelkedett, ez húszszoros növekedés. Ezek az új felhasználók vesznek, eladnak, utalásokat végeznek, ez pedig mind számít a feldogozott érték szempontjából.
A 2017-es bull run alaposan feltornázta ezt a mérőszámot, 2 billióval növelte meg alig egy év alatt. Azóta meglepő módon folyamatosan emelkedő trendben van a volumen, és ha ilyen ütemben folytatódik, még januárban átléphetjük a 10 billió dolláros határt.

A bitcoin még most sem számít globális tartalékvalutának, és a tranzakciós díjak is nagyon magasak, hacsak nem százezer dolláros nagyságrendben utal valaki.
Figyelembe kell venni, hogy egy újfajta pénzügyi terméket látunk, amely az alig több, mint egy évtizedes létezése alatt már 10 billió dollárnyi értéket kezelt. Nehéz úgy érvelni, hogy ez nem is olyan nagy dolog.

Olvastad már? Ismét beindult a defipiac, rekordot döntött a SushiSwap forgalma

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.