„A Bitcoin a kriptokirály, és megvan a helye a világban” – mondja az eToro vezérigazgatója

Egyes régiók talán be akarják tiltani a bitcoint, de az iparági szakértők szerint a BTC-nek megvan a helye a világban.
Míg az olyan országok, mint Salvador, tárt karokkal fogadták a Bitcoint, más régiók a digitális valuta törvényes betiltását szorgalmazzák.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Yoni Assia, az eToro vezérigazgatója például a Miamiban megrendezett Bitcoin 2021-en adott exkluzív interjú során a Cointelegraph-nak elmondta, hogy a Bitcoint tartja a „kriptók királyának„, megjegyezve, hogy a legnépszerűbb digitális valutának megvan a maga helye:

„Meglepődnék, ha a következő három-öt évben nem látnánk a Bitcoin árfolyamának jelentős emelkedését, mivel még mindig van 5 milliárd ember a világon, akiknek alapvetően nincs jó helyi pénznemük”.

Ahhoz azonban, hogy ez az álom valóra váljon, Guy Hirsch, az eToro U.S. ügyvezető igazgatója a Cointelegraph-nak elmondta, hogy az embereknek hinniük kell a decentralizált pénz erkölcsösségében:

„Úgy gondolom, hogy a Bitcoin erkölcsi érve és az emberek megtanítása arra, hogy ez a helyes dolog, az, hogy alapvetően szétválasztjuk az államot és a pénzt. Ez végső soron megteremti azt a jövőképet, amelyre mindannyian törekszünk”.

Szabályozások: A régi világ és az új világ összekapcsolása

A decentralizált jövőre való felkészülés érdekében Assia megemlítette, hogy az eToro hidat épít a hagyományos pénzügyek és a kriptoipar között.
Mint ilyen, Assia kifejtette, hogy a kriptoeszközök és a részvények kombinációja fontos.

„Ügyfeleink többsége mind kriptovalutákkal, mind részvényekkel kereskedik a platformon. Szerintem ez mindenképpen egy olyan trend, amely a jövőben is folytatódni fog” – mondta.

Assia továbbá megemlítette, miszerint jó látni, hogy egyre több intézmény lép be a kriptotérbe, különösen ha a decentralizált pénzügyeken, vagyis a defi-on belüli innovációról van szó:

„A defi jelenleg egy kicsit vadnyugat. Nincs szabályozás, nincsenek igazi pénzügyi intézmények, de rengeteg elképesztő innováció. Szerintem sok ilyen innovációt fogunk látni, ami a hagyományos vagy szabályozott pénzintézetekbe, központosított cégekbe megy, hogy közvetlenül a fogyasztóknak kínálhassák ezt az innovációt.”

Assia emellett megemlítette, hogy szerinte a következő 10 évben több mint 100 billió dollárt fognak átcsoportosítani a natív digitális eszközökbe.

Megjegyezte, hogy ezt az a gondolat fogja ösztönözni, hogy szinte minden pénzügyi eszköz végül a blokklánchálózatokba fog beépülni a jövőben.

Olvastad már? Doge NFT, Paris Hilton a pályán és erősödő játékipar

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.