A bankok tudják, hogy nem lehet megállítani a bitcoint

Max Keiser alaposan helyretett egy USA-beli törvényhozót, miután az olyan kriptopénzek, mint a bitcoin lehetséges manipulációjára figyelmeztette a TV nézőket.

Az SEC elutasítja a bitcoin részvényként kezelését

Jay Clayton, az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) egyik elnöke elmondta a CNBC adásában, hogy a fiat alapú piacok védve vannak az olyan visszaélésekkel szemben, amik előfordulhatnak egy decentralizált rendszerben.

Az USA kriptoszabályozását vesézte ki, mely továbbra is egy tákolmány, mivel a befektetők államomként nagyon eltérő szabályozással találkozhatnak.
Clayton nem ért egyet azzal, hogy az értékpapírokhoz hasonlóan a kriptopénzeket is egységesen kéne szabályozni.

 „Hagyomány befektetőink megnézik a kriptokereskedést és azt mondják rá, „ez úgy néz ki, mint egy részvény vagy egy kötvény, kereskedni lehet vele” – mondta a Squawk Box szegmensében

Nagyon kifinomult szabályaink és megfigyelésünk van arra, hogy az emberek ne tudják manipulálni a részvénypiacokat. A kriptopiacoknak nincs hasonló védelme.


Max Keiser, a korábbi Wall Street kereskedő és a Keiser Report házigazdája nem értett egyet ezekkel a kijelentésekkel, azt mondta róla, hogy az SEC „bebizonyította”, hogy nem hűek saját ígéreteikhez.

 „Az a baj, hogy az SEC-nek valóban vannak szabályai, de ezeket NEM TARTATJA BE MÁSOKKAL”– írta a Twitteren Clayton interjúja után.

Ezt már számos alkalommal bebizonyítottuk a Keiser Reportban.


 

Keiser: a bankok megpróbálják elterelni a figyelmet a bitcoinról

Keiser nem említett konkrét példákat, de megjegyzései felhívják arra a figyelmet, hogy a hivatalok az USA-n belül és kívül is meg se próbálnak megfelelően válaszolni erre az új jelenségre.
A legtöbb próbálkozás nem ügyel bizonyos részletekre, a legtöbb törvényhozó figyelembe se próbálja venni, hogy a bitcoin mögött nem áll egyetlen központi hatalom se.
Ez jelentős része volt a Saifedan Ammous, a sorozatos bitcointámogató és a „The Bitcoin Standard” útmutató szerzője körül kialakult vitában.
Vitába szállt Peter Schiff aranytámogatóval, Ammous elmondta, hogy lehetetlen lenne megmondani, hogy egyes kormányzati lépések nem növelhetnék a bitcoin centralizációját, de még így is független maradna.

 „A bitcoint még a legrosszabb esetben is több ezer kifizetési bank szerepét tudná átvenni, ami több ezerrel, mint amit a múlt évszázad egyetlen USD vagy arany rendszer csomópontja teljesíteni tudna.” – mondta Ammous
 
 „Így sokkal több esélye van arra, hogy ellenálljon a centralizációnak. De nem ígérhetem meg, hogy így lesz!”

Keiser is hasonlóan vélekedett a bankszektorról. Annak ellenére, hogy sok centralizált altkoin jelent meg az elmúlt időkben, ezeknek az egy dimenziós mivolta nem fogja tudni elragadni a felhasználók figyelmét a decentralizált alternatíváktól.

 „A bankárok tisztában vannak vele, hogy nem tudják megállítani a bitcoint. Egy maciöleléssel fognak próbálkozni, vagyis megpróbálják kiszorítani a bitcoint saját centralizált kriptopénzeikkel.” – hozzátette

Az az ötlet, hogy megosszák a bitcoint. Szerencsére a saját korruptságuk lesz a végük.

Lehet érdekel: Kínából egyre inkább az Egyesült Államok felé tolódik a bitcoinbányászat

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.