A bálnák lenyűgöző mennyiségben halmozzák az ethert

A tőzsdékről nagy mennyiségben vonják ki az ethert a nagyobb játékosok. Ez az on-chain adat így egyértelművé teszi, középtávon a nagybefektetők meg vannak győződve az ETH emelkedő trendjéről.

Az elmúlt két hónapban a tőzsdéken tárolt ether-készlet 20,5%-kal csökkent, ahogy egyre növekedett a kiutalás aránya.

A kereskedők akkor küldik be tőzsdékre a kriptóikat, mikor el akarják adni, így a kivonás arra utal, hogy itt sokan egyáltalán nem terveznek eladást a közeljövőben.

A bálnák egyre optimistábbak

Három fő faktor van, amely magyarázat lehet erre a tőzsdei kivonási hullámra. Az első természetesen az ETH2.0 közelgő indulása.
A második a defi részéről növekvő igény az etherre. Harmadsorban pedig a bitcoin erősödése általánosságban jó hatással szokott lenni a kriptopiac egészére.
A Santiment, egy blokklánc-elemző cég így nyilatkozott a jelenségről:

„A top10 ETH-címről folyamatosan mennek a külső, nem tőzsdei címekre a coinok, és a tartás elképesztő méreteket öltött mostanra. A tőzsdék készlete 20,5 %-kal esett vissza az elmúlt két hónapban. Kimondhatjuk, hogy a nagypályások bíznak az Ethereumban.”

2020 során, főleg a második és a harmadik negyedévben az ETH többnyire a bitcoinnal ellentétesen mozgott. A múlt héten az erősödés is kicsit lassabb volt, mint a BTC esetében, ez utóbbi mostanra elérte a 12 ezres ellenállási zónát.
Egyelőre nem látni, hogy közeledne egy döntő pillanat az ether esetében, a befektetők ennek ellenére pozitívak a középtávú trenddel kapcsolatban.

Az elemzők komoly ugrást várnak a skálázástól

2021 közeledtével az ETH esetében a skálázás és az ETH2.0 uralja a közbeszédet. Ryan Sean Adams, egy ismert befektető elmondta, az oldalláncok, és a skálázás fogja uralni a következő év trendjeit.
Vitalik Buterin pedig még október elején úgy fogalmazott, az ETH2.0 és a sharding nélkül is akár százszorosára tudják növelni a hálózat teljesítményét.
Középtávon ez már meg tudja oldani a skálázási problémákat, amelyek a defi váratlan felfutása miatt kerültek elő.

„Végre megtörténik. Elértünk abba a korba, mikor az új projektek már nem az Ethereum főláncán fognak elindulni. A következő év trendje ez lesz, és így fog skálázhatóvá válni az Ethereum.”

A növekvő felhasználószám, köszönhetően a definek, és a skálázás várható gyors megoldása visszaállította a bálnák hitét a projektben.
Az Ethereumnak van hová nőnie, főleg, ha figyelembe vesszük a szeptember, október váltásánál tapasztalt kisebb korrekciót is.

Az ether jelenleg ugyanúgy stagnál, mint a defi tokenek, és várják a következő pillanatot, amikor beindulhatnak.
Ha pedig a defi szektor novemberben és decemberben további erősödést tud produkálni, az kétségtelenül jó hatással lesz az ETH árfolyamára is.

Olvastad már? A szabályozások szigorodásával egyre javulnak a bitcoin-ETF esélyei

Forrás: cryptoslate.com
 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.