A Coinbase felvásárolta a blokkláncelemzéssel foglalkozó Neutrino startupot

Az USA-beli Coinbase kriptotőzsde és tárcaszolgáltató felvásárolta a blokkláncelemzéssel foglalkozó Neutrino startupot, a hír február 19-én jelent meg a cég blogján.

Olvastad már? Elon Musk szerint a Bitcoin „egyszerűen briliáns” és a papírpénz eltűnik

A Coinbase elmondta, hogy a Neutrino továbbra is önálló vállalkozásként fog működni londoni irodájából. A felvásárlás összegét nem hozták nyilvánosságra.

A tőzsde szerint a blokkláncelemzés fontos alkotóelem egy nyitott és biztonságos üzleti rendszer kiépítésében.
A cég szerint a Neutrino nagy segítség lesz a Coinbase számára abban, hogy megelőzze vagyonok elkobzását, kivizsgálja a hacker és zsarolóprogram támadásokat és beazonosítsa a gyanús tranzakciókat.
Továbbá abban is segíthet a tőzsdének, hogy újfajta kriptopénzeket és szolgáltatásokat tegyen elérhetővé ezen kívül a szabályok és törvények betartásában is asszisztálni fog.

Forrás: en.wikipedia.org

A Coinbase korábban már felvásárolta az Andreessen Horowitz által támogatott Blockspring tech startupot.
A Blockspring olyan eszközöket gyárt, amik lehetővé teszik fejlesztők számára információk gyűjtését és feldolgozását applikációk programozási kezelőfelületéről.
Januárban a tőzsde lehetővé tette USA-beli ügyfeleik számára, hogy kriptokereskedésüket könnyebben bevallják az adónyilatkozatukban. Ezt azáltal érték el, hogy integrálták szolgáltatásukat a TurboTax nevű adózási szoftverrel.

Februárban a Coinbase elindította EU-n belüli felhasználói számára, hogy PayPayl-on keresztül vegyék ki fiat pénzüket az oldalról, ez a szolgáltatás korábban csak az amerikai ügyfelek számára volt elérhető.
Emellett a Coinbase hozzáadta a bitcoin támogatását a Coinbase Wallethoz, melyen a felhasználók egyedi privátkulccsal tárolhatják kriptopénzeiket.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napot!

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.