Büntetőjogi eljárás is indulhat a Binance ellen

John Reed Stark, a SEC korábbi vezetője úgy nyilatkozott, hogy a jelenlegi felállás alapján nagyon valószínű, hogy a világ legnagyobb tőzsdéje, a Binance nem csak a SEC vádjaival kell, hogy szembenézzen, hanem az Igazságügy-minisztérium is eljárást indíthat ellene.

A SEC a múlt héten perelte be a tőzsdét, mivel szerintük regisztrálatlanul ad el értékpapírokat.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Emellett ráadásul a Határidős Árupiaci Felügyelet, a CFTC is perben áll a tőzsdével.

A korábbi tisztviselő szerint ezek együtt már arra utalnak, hogy nem a megszokott szabályozói helyzetről van szó, hanem valami komolyabb készülődhet a háttérben.

Stark elmondása alapján a CFTC beadványa a szabályom elkerülését firtatja, míg a SEC perében a piacmanipuláció és a hűtlen kezelés is hangsúlyos szerepet játszik.

A SEC ráadásul kirívó intézkedéseket akar, többek között az ügyfélpénzek befagyasztását, és a javak saját hatáskörbe vonását.

Ezeket akkor szokták igényelni, ha egy hatóság teljesen biztos abban, hogy a bíróságon a javára döntenek, és a SEC most úgy érvelhet, hogy a tőzsde csalást követ el, és az ügyfelek pénze veszélyben van.

Stark úgy véli, a SEC által felvonultatott bizonyítékok a könyvviteli, könyvelési adatokról, valamint az pénzeszközök kezeléséről azt feltételezi, hogy a SEC bűnügyi nyomozókkal dolgozik együtt, még ha ezt eddig nem is hozták nyilvánosságra.

„Sem a SEC, sem pedig a CFTC ügye nem foglalkozik túlságosan kiemelt mértékben a lehetséges pénzmosással. Az eggyel magasabb szint, és az Igazságügy-minisztérium szokta intézni, így elég valószínű, hogy a Binance ellen ők indítják a következő eljárást. Szerintem már eleve együtt dolgozik a három hatóság, és a logikus lépésként azt tudom elképzelni, hogy büntetőjogi vádakkal kell majd szembenézni a Binance csapatának.”

Nem ez az első eset, hogy Stark szigorúbb eljárásokra figyelmezteti a kriptoipart.

Januárban úgy fogalmazott a Gemini és a Genesis ellen indított SEC per után, hogy ez csak az első lépés lehet, és további eljárásokra kell számítani.


 


Az Igazságügy-minisztérium által indított nyomozásról pedig úgy véli, egyelőre titokban folyhat, ezért nem tud róla semmit a közvélemény, viszont, hogy egészen pontosan miért is titkolják, azt nem tudta megtippelni, de a háttérben akár az is állhat, hogy a javak eltűnésétől, vagy bizonyítékok megsemmisítésétől tarthatnak a hatóságok.


Olvastad már? A Bitcoin 26.000 dollár feletti esélyei

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.