Börtönbe a dél-koreai kriptotőzsde csaló vezetői

A legutóbbi bírósági ítélettel immár hétre emelkedett a rácsok mögött ülő V Global kriptotőzsde vezetőinek száma, mivel a vezérigazgatót korábban 22 év börtönbüntetésre ítélték.

A V Global 1,5 milliárd dolláros (2 trillió won) dél-koreai kriptotőzsdei csalásában érintett hat vezető legfeljebb nyolc évig terjedő börtönbüntetést kaphatnak – hármat azonban nem vettek őrizetbe, így bizonyos vádakkal szemben a bíróságon tudtak védekezni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A V Global 2020 júliusa és 2021 áprilisa között működött, és mintegy 50 000 befektetőt csábított be azzal, hogy 300%-os hozamot ígért az új ügyfelek ajánlásáért járó jelentős kifizetések mellett.

A dél-koreai médiumok, például az Economist.co.kr december 26-i jelentéseinek fordítása szerint két magas rangú vezető, Yang és Oh úr, fejenként nyolc és három évet kapott a befektetők megtévesztésében játszott szerepéért.

További négy meg nem nevezett vezető hároméves büntetést és öt év próbaidőt kapott.

Az összesen hatból hármat azonban még nem vettek őrizetbe, mivel bizonyos vádakkal szemben ártatlannak vallották magukat, és joguk van a bíróságon megvédeni magukat.

„A vádlottak csak bíztak a VGlobal vezetőségében, kibújtak a felelősség alól, és miután megkezdődött a nyomozás, megsemmisítették a bizonyítékokat és akadályozták a nyomozást” – mondta a szuwoni kerületi bíróság 12. büntetőosztályának bírája.

A bíró azonban a hírek szerint némi engedékenységet tanúsított a vádlottakkal szemben, mivel a csalás tényleges összege és az érintett befektetők száma tavaly alacsonyabb volt az eredetileg feltételezettnél.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

A Kyeongin februári beszámolója szerint ez annak volt köszönhető, hogy a későbbi bizonyítékok azt mutatták, hogy körülbelül 10 000 befektető ténylegesen többszintű marketing ösztönzőkből, például ügyfél-toborzási bónuszokból származó kifizetéseken keresztül jutott a V Globalból.

Sokan állítólag ezt a nyereséget visszaforgatták a platformba, mielőtt azt bezárták volna.

Még tavaly júniusban azt állították, hogy a cég az új felhasználóktól beáramló tőkén keresztül, Ponzi-szerű módon fizette ki a meglévő befektetőknek az ügyféltoborzó bónuszokat, amelyek állítólag 1000 dollár értékűek voltak.

A legutóbbi bírósági akcióval a V Global vezetőinek száma immár hétre emelkedett, mivel a Lee úr néven ismert vezérigazgatót még februárban 22 év börtönbüntetésre ítélték.


Olvastad már? Elon Musk: A Twitter már nem tart a csőd felé

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.