Egy évtizede alvó bitcoin mozdult meg

2009-ben kibányászott bitcoinok mozdultak meg a héten, két alkalommal is. Utoljára ilyen régi coinokat 2020-ban mozgattak meg, több, mint egy éve.
A mostani 250 BTC 12,4 évig „aludt”, így a mostani utalással a tulajdonos 10,8 millió dollárt küldött el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A blokkláncot közelről tanulmányozók mindig lenyűgözve figyelik, mikor a hálózat ilyen korai szakaszában létrehozott coinok mozognak, és ha szerencséjük van, néha lehet látni egy 2011-es, vagy ritkábban egy 2010-es adag utalását.
Elképesztően kicsi az esély viszont arra, hogy 2009-ből származó bitcoin mozduljon meg, és ez mindig sokkal érdekesebbnek számít, hiszen azok a coinok meglehetősen közel vannak a titokzatos alkotó, Satoshi személyéhez.
A 2020-as küldés is egy teljes blokkjutalom, 50 BTC mozgatása volt, és most is így történt, öt blokkért járó 250 BTC lett elküldve.
A btcparsers.com pontosan az ilyesmi nyomon követésére szolgál, ennek a segítségével egészen részletes adatokhoz lehet hozzájutni az egyes utalásokról, coinokról.
Most az látszik, hogy bár több különböző blokkért járó jutalomról van szó, a bányász vélhetően ugyanaz a személy, hiszen egyben lett elutalva az összes bitcoin, ugyanabban a blokkban.
Az elemzésekből kiderül, hogy a küldő túl nagy hangsúlyt nem fektetett a magánszférája megőrzésére, a Blockchair elemzőeszköze az utalásokat kritikusnak minősítette adatvédelmi szempontból.
Ez mindössze annyit jelent, hogy az utalásokhoz használt címek között összefüggést találtak, hiszen egyben lettek elküldve. Emiatt pedig nagy a valószínűsége, hogy mindegyik blokkot ugyanaz a felhasználó találta, a bitcoinok egyetlen tulajdonoshoz tartoznak.

Érdekességként érdemes hozzátenni, hogy a címhez a 250 bitcoin mellett tartozik 250 BCH és 250 BSV is, a forkokból, de ezeket nem mozdította meg a tulajdonos.

Az eredeti 250 bitcoin sem lett szétdarabolva több címzett között, mindössze két címre utalták el azokat. Ez nagyon hasonló ahhoz, ahogyan 2020-ban is történt, akkor is mindössze kettő címre küldék el a 2009-ben kibányászott blokkokból származó jutalmat.
Az az 50 BTC azóta sem lett továbbküldve, ugyanazokon í címeken van, mozdulatlanul azóta is.

Olvastad már? 40.000 dollárra törhet a bitcoin, ha elveszít egy fontos támaszt – elemzés

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.