100 millió dollárnyi ether égett el az új frissítés óta

Az Ethereum London hard forkja, egy régóta várt hálózati frissítés, amely az ETH kínálat növekedését csökkentő intézkedést tartalmazott, épp múlt csütörtökön lépett életbe.

Mekkora különbséget jelent egy hét.

A hard fork óta több mint 100 millió dollárnyi ETH-t égettek el, vagy vontak ki a forgalomból, ami a Nomics adatai szerint hozzájárult az árfolyam 2725 dollárról 3230 dollárra történő emelkedéséhez.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A frissítés öt kódváltozást tartalmazott, de a legtöbbet vitatott az EIP-1559 volt. Ez a hálózat tranzakciós díjstruktúráját változtatta meg.
Ahelyett, hogy a díjak közvetlenül a tranzakciókat feldolgozó és érvényesítő bányászokhoz kerülnének, egy alapdíj inkább a hálózathoz kerülne, és azonnal megsemmisülne.
Bár az EIP-1559 a felhasználói élmény javítását is szolgálta a tranzakciós árak automatizálásával és az átláthatatlan aukciós folyamat találgatásainak kiküszöbölésével, leginkább a kínálat csökkentésével fokozta a keresletet.
Míg a Bitcoint 21 millió BTC-s kínálati limit mellett hozták létre, addig az Ethereumnak nincs ilyen plafonja.
Az EIP-1559 tehát deflációs nyomást gyakorol. Minden egyes, a lánchoz hozzáadott új blokk esetén új ETH jön létre, amely jutalomként a bányászhoz kerül, de a díjakon keresztül némi ETH is elvész.
Az ultrasound.money weboldal szerint már mintegy 31 000 ETH-t semmisítettek meg. A jelenlegi árfolyamokkal számolva ez valamivel több, mint 100 millió dollár – bár nyilván nem tudni, hogy mennyit érne az ETH, ha ezek az eszközök nem égtek volna el.
Az elégetett díjak több mint 10%-a az OpenSea NFT piactéren lebonyolított tranzakciókon keresztül érkezett, ahol az emberek eladhatják az alkotásaikat, vagy licitálhatnak digitális gyűjteményekre és művészeti tárgyakra.
Az égési arány tekintetében a második és harmadik helyen az Uniswap decentralizált tőzsde és az Axie Infinity blokklánc-alapú játék áll.

Sokan valószínűleg várakozással tekintenek az Ethereum küszöbön álló, proof-of-work konszenzus algoritmusról a bányász nélküli, proof-of-stake hálózatra való áttérésre.
Az Ethereum 2.0 struktúrája miatt az ETH teljes kínálata még csökkenhet is, mivel több díjat égetnek el, mint amennyi létrejön.

Szinte hallani, ahogy az Ethereum bikák azt skandálják: „Égj, bébi, égj”

Olvastad már? Váratlan fordulat a Poly Network hackelési ügyében

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.