A JPMorgan szerint El Salvador bitcoinos lépése hatással lehet a hálózatra

A bank elemzői arra jutottak, hogy az országban végzett pénzmozgás az elmúlt egy évben, amely bitcoinban történt, akár a hálózati aktivitás 1%-áért is felelhet.
Így tovább kritizálják az ország döntését, és mind az állam, mind a bitcoin számára a potenciális kockázatokat ismételgetik.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Blomberg számolt be róla, hogy a bank egyik közgazdásza, Steven Palacion új jelentést adott ki, amelyben arra jutott, a bitcoin hivatalos fizetőeszközzé tétele El Salvadorban ahhoz vezethet, hogy túlterhelik a hálózatot.
(Szerkesztői megjegyzés: profi elemzők lehetnek azok, akik elsiklanak a tény felett, hogy El Salvadorban a versenyszféra, tehát cégek vezetik a bitcoin adopcióját, mégpedig a Lightning Network használatával, amely nem terheli a Bitcoin elsődleges hálózatát.)
A szakértők szerint a BTC nem elég likvid, a tranzakciók nagy részét az egyes tőzsdéken bonyolították, és a készlet nagy része nem cserélt gazdát több, mint egy éve.
Mivel pedig El Salvador jogszabályban tette hivatalos fizetőeszközzé a bitcoint, ezek a szakértők most úgy vélik, a megnövekedett használat miatt a bitcoin eléri a korlátait, így nem lesz majd jó fizetőeszköz.

„El Salvador mostani napi pénzforgalma a Bitcoin on-chain forgalmának a 4%-ával egyenértékű, és több, mint 1%-a a tavalyi év során a különböző tárcák között mozgatott összegnek.”

Szóba került még a többi kockázat is, amellyel az ország szembesülhet, többek között a pénzrendszerre való hatás, és a hivatalos dollárhasználat további alakulása.
A dollár és a BTC közötti váltási igény további növekedésével az országban a dollár esetében is likviditáshiány alakulhat ki, ez pedig fiskális kockázatokat hordozhat magában.
Június elején El Salvador parlamentje jogszabályban nyilvánította hivatalos fizetőeszközzé a bitcoint az országban. Az elnök, Nayib Bukele elmondta, innentől a BTC elfogadása minden vállalkozás számára kötelező lesz majd.

Több nemzetközi pénzügyi intézmény és szabályozó fejezte ki az aggodalmait emiatt, az IMF pedig még a lehetséges jogi, pénzügyi következményekre is figyelmeztette az országot.
A JPMorgan elemzői szerint El Salvador bitcoin-adopciója még az IMF-fel folytatott tárgyalásokat is megnehezítheti.

Olvastad már? Van de Poppe nem lenne meglepve, ha a héten elérnénk a 38 ezer dollárt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.