A török rendőrség 62 főt vett őrizetbe a Thodex kriptotőzsde csalási ügyében

Miután a Thodex török ​​kriptotőzsde hirtelen leállította a kereskedést, az esetleges kilépési csalástól való félelem miatt a rendőrség nyolc tartományban 62 embert vett őrizetbe, és további 16 személy ellen adott ki elfogatási parancsot.
A török ​​rendőrség 62 embert vett őrizetbe, miközben jelenleg is tart az állítólagos exit scammel kapcsolatos nyomozás, amely 391.000 felhasználó összesen 2 milliárd dollár értékű befektetését érinti.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ahogy arról tegnap mi is beszámoltunk, a legnagyobb török ​​kriptotőzsde, a Thodex hirtelen leállította a kereskedelmet és az utalásokat platformján, amit rendőrségi rajtaütésekről szóló jelentések követtek.

Ma a nyolc török ​​tartományban őrizetbe vett 62 fő mellett a rendőrség további 16 személy ellen adott ki elfogatási parancsotírja az Associated Press.

Isztambul legfőbb ügyészsége tegnap bejelentette, hogy vizsgálatot indít az ügyben a Thodex-felhasználók panaszai nyomán, akik elveszítették a vagyonukhoz való hozzáférést.
Azóta elterjedtek azok a pletykák, miszerint a Thodex tulajdonosa, Faruk Fatih Özer elmenekült az országból azzal a szándékkal, hogy meglopja a felhasználókat a becslések szerint összesen 2 milliárd dollárral.
A lap megerősítette, hogy Özer valóban elhagyta az országot, és Albániában tartózkodik, azonban tagadott minden vádat és állítása szerint üzleti okokból távozott, azért, hogy külföldi befektetőkkel tárgyaljon.

Özer megpróbálta ellensúlyozni a kilépési csalástól való félelmeket. Azt állította, hogy a Thodex egy „mocskos kampány” áldozata, és azzal érvelt, hogy egy kibertámadás miatt állították le a kereskedést.
A tőzsde korábban április 20-án hatórás karbantartási szünetet hirdetett meg.
A Thodex-események egy elég pesszimista időszakban bontakoztak ki a török kriptovaluta-felhasználók számára, ahol egy új, április 30-tól hatályos törvény megtiltja a tulajdonosoknak a kriptoeszközök használatát a fizetésekhez, és megakadályozza a fizetési szolgáltatókat abban, hogy fiat-kriptó átváltást biztosítsanak a tőzsdék számára.

Olvastad már? BTC vs. altok: ereszt a lufi? Mi lesz most?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.