Kriptopénzes be- és kiutalás válik elérhetővé a Robinhoodnál – a Dogecoin is a listán van

A Robinhood online brókeralkalmazás azt mondta, terveik között szerepel a kriptopénzekben történő be- és kiutalások lehetővé tétele. A lehetőségek között a Dogecoin is szerepelne.

Egy szerdai Twitter-bejegyzésben az alkalmazás mögött álló szolgáltató elárulta, hogy teljes mértékben amellett vannak, hogy extra funkciókat tegyenek elérhetővé, bár konkrét dátumokat nem közöltek.

A kereskedők jelenleg legfeljebb az alkalmazáson belül vásárolhatnak és értékesíthetnek kriptoeszközöket az ügyfélszolgálati oldal alapján.


A tweet órákkal azt megelőzően érkezett, hogy a Bloomberg egy olyan hírt tett közzé, amelyben azt állítják, hogy a Robinhood a világ legnagyobb Dogecoin-tárcájának a tulajdonosa.
A Robinhood állítása szerint jelenleg nem fektettek kriptopénzekbe, és nem is használják fel az ügyfeleik kriptoénzeit”, hogy nyereségre tegyenek szert.
A népszerű mobilkereskedési platform hetekkel ezelőtt került a felhasználók kereszttüzébe, amiért korlátozta azok lehetőségét a kriptopénzek és bizonyos volatilis eszközök – beleértve a GameStop-részvények – vásárlásait illetően.
A Robinhood a „rendkívüli piaci körülményekre” hivatkozott elsődleges indokként, később azonban kijelentették, hogy a nekik szolgáltatásokat nyújtó klíringcég már olyan díjakat számított fel a tranzakciókért, amelyeket nem voltak képesek megfizetni.
A vállalat 3,4 milliárd dollárt vont be egy vészhelyzeti alapba a volatilis periódus során.
Vlad Tenevnek, a Robinhood vezérigazgatójának most az amerikai kongresszus előtt kell felelnie arról, mi történt pontosan a GameStop-pump során, amelyet az r/WallStreetBets nevű Reddit-csoport tagjai koordináltak.

Írott bevezetőjében Tenev elmondta, hogy a vállalata „olyan funkciókat vezetett be, amely több kereskedő előtt is megnyitotta a kapukat, akiknek eddig még soha nem volt lehetőségük a részvénypiacon történő kereskedésre.
A forradalmi alkalmazást egyébként még ősszel tervezték a piacra dobni Európában, a koronavírus-járvány azonban keresztülhúzta számításaikat.

Olvastad már? Újabb 1 milliárd dollárral növelné bitcoinkészletét a MicroStrategy

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.